MUGLER’İN YENİ PARFÜM YÜZÜ WILLOW SMITH OLDU

Mugler’in ikonik ‘Alien’ parfümü Gen-Z odaklı bir güncelleme yaşıyor!

Yeni bir koku ile karşımıza çıkan Mugler aynı zamanda heyecan verici bir isim duyurdu! “Marka son zamanlarda hiç olmadığı kadar havalı” diyen Küresel Marka Başkanı Sandrine Groslier, “Kreatif Direktörümüz Casey Cadwallader sayesinde Mugler’in yeni bir vizyonu var. Bu kesinlikle Mugler’in DNA’sından ilham alıyor ama aynı zamanda markanın çeşitliliğini ve sürdürülebilirliğini kutluyor,” diye ekledi. Aynı zamanda 30 Eylül 2021 ve 22 Nisan 2022 arasında Paris’teki Musée des Arts Décoratifs’de Thierry Mugler özelinde bir retrospektif sergisi planlayan Mugler, yeni parfümü ile heyecan verici insiyatiflerini genişletiyor. 


En çok sevilen parfümlerden biri olan Mugler, 2025’e kadar dünyanın en iyi 10 parfümü arasında yer almayı hedefliyor. Güncellenmiş ‘Alien Goddess’ parfümü ile Gen-Z neslini hedefleyen Mugler, kampanyanın yüzü olarak Willow Smith’i seçerek, feminen, güçlü, çeşitli ve asi bir imaj yansıtmak istiyor. 

Mugler’in yeni parfüm kampanyasının yüzü olduktan sonra bir açıklama yayınlayan Smith, “Benim için bu parfüm bir manifesto. Tamamen kendimiz olmamız ve özgün kişiliğimizi gururla yansıtmamız gerektiğini hatırlatıyor. Bunun ötesinde, Alien Goddess, kim olursak olalım, pozitif bir etki ile dünya ve etrafımızdakiler için olağanüstü şeyler başarabilmek için içimizdeki en iyi versiyonumuzu bulmamız için bize güç veriyor. Bu nezaket, umut ve neşe ile dolu güçlü bir mesaj” dedi. 

Şişe tasarımının ilhamını 2005’te satışa sunulan orijinal Alien parfümünden alan Alien Goddess şişesi altın rengi ile aynı zamanda gösterişli bir dekora dönüşüyor. Emmanuel Adjei tarafından yönetilen ve Txema Yeste tarafından fotoğraflanan kampanya, yeniden doğuşu ve umudu temsil etmesi amacıyla fantastik bir mağarada çölde yeniden hayata gelen bir çiçek tanrıçasının hikayesini anlatıyor. Son dönemlerin en popüler sosyal medyası olan TikTok’ta yayınlanan kampanya için aynı zamanda Snapchat üzerinden üç boyutlu bir filtre tasarlandı. 

Bergamot özü, yasemin, vanilya ve kaşmeran notalarından oluşan parfüm, Nathalie Lorson ve Marie Salamagne tarafından yaratıldı. Sadece şişe tasarımı ve kampanyası değil, yeniden doldurulabilen sürdürülebilir şişeleri ile parfüm sektöründe yeni bir başlangıcı temsil eden Alien Goddess, 15 Temmuz’da mugler.com üzerinden satışa sunulacak.