MUHALİFLER VE SEMPATİZANLAR

MUHALİFLER VE SEMPATİZANLAR

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 13 Mart 2014
MUHALİFLER VE SEMPATİZANLAR
Eserlerinde genellikle cinsiyet teması, farklı ruh halleri ve farklı toplumsal roller içinde resmedilen figürlere yer veren Yeşim Akdeniz'in son sergisinin açılışı bugün!
Sanatçının ‘Muhalifler ve Sempatizanlar' isimli Dirimart'taki ikinci kişisel sergisi tam 100 eserden oluşuyor. Her biri farklı demliklerden uzanan arkası dönük erkek başları ve onların içinden çıktıkları 100 adet demliği tasvir ediyor. Tekrar niteliği taşıyan görüntüleri ayırt etmekse bu görüntülerdeki kimliksiz erkek figürlerinin kimi zaman beraber resmedildikleri feminen formlar sayesinde mümkün oluyor. Gazeteci-yazar Ulrike Meinhof'un 'Bambule' isimli dizisindeki repliklerse obje-desenlerin her birine isim veriyor. Sergi 12 Mart - 1 Nisan tarihleri arasında gezilebilir.

Adres:
Dirimart Nişantaşı


Abdi İpekçi Caddesi 7/4 Nişantaşı


www.dirimart.org 


0 212 291 34 34

Ressam Hakkında: Yeşim Akdeniz, 2002 yılında Düsseldorf Sanat Akademisi'nden mezun oldu. 2002 – 2004 yılları arasında De Ateliers Residency programı kapsamında Amsterdam'da bulundu. 2003 yılından itibaren Düsseldorf, Amsterdam, İstanbul, Londra ve Zürich‘te kişisel sergiler açtı, 2006 yılında, Bonn Kuntsverein'ın Peter Mertes bursunu kazandı. 2009 yılında Garanti Platform tarafından atölye bursu verilen sanatçının eserleri, Viyana Çağdaş Sanatlar Müzesi (MAK), Saatchi Gallery, Steldelijk Museum, Kunstverein Frankfurt, Los Angeles Guggenheim Gallery gibi sanat kurumlarında gösterildi.

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.