NE KADAR İLHAM VERİCİ

Rutini bozun, hayattan ilham alın, ve siz de ilham verici olun...

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 19 Haziran 2014
NE KADAR İLHAM VERİCİ


En son kimden veya neden ilham alıp hayatınıza yenilik kattınız? ELLE Türkiye ekibi de dahil herkese bunu sorduk. Dikkat dikkat, cevaplar size ilham verebilir!

DJ KABİNİNE GEÇ


SILA GÜVEN/ ELLE Türkiye Moda Haberleri Editörü


Bu yılbaşı partisinde “mahalle pub”ımızda DJ'lik yaptım. Aslında bu benim için DJ'lik değil, sevdiğim ve herkesin eğlenebileceği şarkıları çalmaktı. Gerçi sanırım DJ'lik de böyle bir şey. O gece herkes çok eğlendi, hatta müziğin sesini sokaktan duyup geldiklerini söyleyenler bile oldu. Benim içinse sadece ama sadece müziğe odaklı, başka hiçbir şey düşünmediğim birkaç harika saatti. Bir nevi meditasyon gibiydi. İki gün sonra müzik gurusu olarak kabul edebileceğim sevgilim, çok “cool” bir şekilde şöyle dedi: “Çok iyi çaldın bu arada. Bence bu konunun üzerine gitmelisin...” Şimdi her ay bizim pub'da bir tarihim var. Bu arada art arda Black Sabbath, Hole, Jay-Z ve M.I.A çalınca hiç de fena olmuyormuş... Bitmedi, ortalıkta gezinen kaykaycı ufaklıklar, ortaokul-lise günlerimdeki bir tutkumu geri çağırdı. Yalnız, karar veremiyorum: Kaykay mı, paten mi? Ai Weiwei, George Condo veya Buscemi'nin deri kaykaylarından birine sahip olabilirsem, kararım sanırım net!

YETİŞ FITMEN!


GÜLŞAH ÖZTÜRK/ ELLE Türkiye Dijital Stil Editörü


Bizim gibi esnek saatlere sahip bir mesleğiniz varsa düzenli ve sağlıklı beslenmeniz biraz zor. Ofiste yediğimiz tatlılar, basın toplantılarında “hop” diye bir çırpıda ağzımıza attığımız ancak spor salonunda 20 dakikada yakamadığımız kendi küçük, kalorisi büyük atıştırmalıklar... İmdadıma “Fitmen” yetişti! Instagram'da keşfettiğim, videolu yemek tarifleri veren bu fit adamın yaptığı yemekler de, sunumları da birbirinden güzel. O artık mutfağımın Superman'i! Bu harika adam, ELLE okurlarına takdimimdir.~

BİR KEDİN BİLE YOK MU?


SEZEN SAVAŞGÖREN/ Ünite İletişim Medya İlişkileri Direktörü


Beni sadece insanların sevebileceğini düşünürdüm... Bir gün hayırsever arkadaşımın, sokakta ölmek üzereyken bulduğu kedi yavrusunu bana vermesiyle hayatım değişti. Adı Hürrem. Onu bana kazandıran insan, hayvanla yaşama konusunda beni ikna etmemiş olmasaydı, bu duyguyu hiç bilemeyecektim. Küçücük bir kedicik tüm hayvanları daha çok sevebilmem, bu konuda daha duyarlı olabilmem için bana ilham verdi. Hürrem'le beraber yaşamaya başladığımdan beri çok mutlu bir insanım, beni çok eğlendiriyor. Onu düşününce bile gülümsediğimi fark ettim. Bir hayvan sahiplenin; size vereceği, hatırlatacağı sevgiyle dünyanız değişir.

PODY UMDAN HAYATA


SELİN MİLOŞYAN/ ELLE Türkiye Güncel Haberler Editörü


Sanat ve moda arasındaki ilişki bana her daim ilham veriyor. Viktor&Rolf 2014 İlkbahar-Yaz Haute Couture defilesinde bale point'leriyle podyuma çıkan modeller, sahnede dans eden balerinlerden farksızdı. Ben aynı zamanda bale öğretmeni de olduğum için bu detay bana bir fikir verdi. Bahsettiğim defiledeki modellerin üzerindeki düz ve sade elbiselerden ilham alarak ben de bale dersi verdiğim öğrencilerime kostümler hazırladım.

SUZAN YURDACAN

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.