NEFESİNİZ KOKMASIN!

Ramazan'da ağız kokusu sizi korkutmasın. Önlem almak çok kolay!

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 26 Haziran 2014
NEFESİNİZ KOKMASIN!
Ramazan ayına girdik ve orucun ilk gününe az kaldı. Sizlere, sıcak havanın negatif etkilerini en aza indirecek sağlıklı beslenme önerileri vermeye devam ediyoruz. Şimdi sıra dişlerde! Bu dönemde birçok kişinin kafasına taktığı ‘ağız kokusu' problemini çözmek için birkaç ipucu ister misiniz?

İşte kolayca uygulayacağınız 5 ipucu!

* İftardan ve sahurdan sonra muhakkak dişlerimizi fırçalamalıyız. Dişler kadar dil de koku kaynağıdır. Dişlerimizi fırçaladığımız zaman mutlaka dilimizin yüzeyini de fırçalamalıyız.


* Özellikle Ramazan ayı yaz aylarına denk geldiği için soğuk gıdaları tüketmek istiyoruz. Ama soğuk su ağız kokusunu artırır. Soğuk gıdalardan uzak durarak , ılık gıdalar tüketmek önemli.


* Sahurlarda özellikle kahvaltılık tüketildiği için sucuk, pastırma vb. baharatlı ve sarımsaklı gıdalardan uzak durmalıyız.


* Ramazan ayı boyunca yemek alışkanlığımıza bağlı olarak öğlen ve akşam saatlerinde mide öz suyu salgılanır. Bu da ağız kokusu yapar. Bu nedenle öğlen ve akşam saatlerinde iletişimde olduğumuz kişilerle biraz daha uzak mesafeden konuşmak da faydalı olacaktır.


* Aromalı organik içecekler; yeşil çay, ada çayı vb. bolca tüketmek ağız sağlığı için önemli olduğu gibi, normal çay ve kahveye oranla ağızda daha güzel bir tat bırakacaktır.

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.