NIKE DÜNYA GÜNÜ İÇİN ÖZEL BİR KOLEKSİYON HAZIRLADI

Nike, yeni kapsül koleksiyonu için Steve Harrington ile bir araya geldi…

Nike, Dünya Günü için ünlü sanatçı Steve Harrington ile özel bir kapsül koleksiyon çıkarıyor. Los Angeles’ta yaşayan Harrington’un çevreye olan sevgisini yansıtan yeni koleksiyon, Kaliforniya ilhamlı renkler ve çizimler ile dolu.‘Nike Flyleather by Steve Harrington’ adlı yeni koleksiyonda markanın ikonik sneaker modellerinden Air Force 1 ve Cortez’i göreceksiniz. Sürdürülebilir malzemelerden üretilen bu kapsül koleksiyonda kullanılan derilerin %50’si geri dönüştürülmüş. Daha önce de Nike’la çalışan Harrington’un bu koleksiyonu diğerlerinden çok farklı! Sürdürülebilir moda mesajının altını çizen tasarımlar, Dünya Gününü en iyi şekilde temsil ediyor. Sanatını ayakkabılara aktarmanın çok farklı bir iş olduğunu söyleyen Harrington, Nike’ın standartlarını karşılamak için markanın tasarımcıları ile beraber çalıştığını belirtti. Sonuçtan oldukça memnun olan ünlü sanatçı, Nike’ın ‘Flyleather’ teknolojisi ile çalışma fırsatı bulduğu için çok mutlu. Deri ile aynı özelliklere sahip olan ‘Flyleather’ teknolojisi daha az kimyasal ve enerji kullanarak sürdürülebilir bir yöntem ile üretiliyor. 


22 Nisan Dünya Günü'nde satışa sunulacak olan ayakkabı koleksiyonu $80 ile $100 arası değişiyor. Geçtiğimiz Cuma günü Los Angeles’ta lansmanı yapılan kapsül koleksiyon, Harrington’un tabloları eşliğinde sergilendi. Los Angeles sokaklarından ilham alan tablolar, 21 Nisan’a kadar Los Angeles’taki Magic Hour galerisinde sergilenecek. 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.