NIKE+ RUNNING APP

NIKE+ RUNNING APP

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 17 Temmuz 2014
NIKE+ RUNNING APP
Sporcuları motive ederek performanslarını geliştirmesini sağlamayı amaçlayan NIKE+ Ecosystem iki yeni aplikasyonla gündemde. Dünyada yaklaşık 30 milyon sporcuya ulaşan programların kısaca ne işe yaradıklarına bakalım mı?

NIKE+ RUNNING APP


Nike'tan kadın koşucuların hayatını kolaylaştıracak yeni bir aplikasyon var! Nike+Running, 5K'dan başlayarak maraton koşusuna kadar uzanan geniş çerçevedeki kişisel programlarla sporcuların kendini geliştirmelerine katkı sağlamayı amaçlıyor. 

Program şöyle çalışıyor. GPS teknolojisinden yararlanarak koşu durumu, mesafe bilgileri ve sporcunun gelişimi gibi bilgileri takip edilebiliyor. Nike+ Challenges özelliğiyle de kullanıcının ulaştığı skoru, sosyal medya mecralarında paylaşmasına ve bu şekilde arkadaşlarıyla da iletişim halinde kalarak kendini motive etmesine yarıyor. Ayrıca aplikasyon, sporcunun motivasyonunu korumasını amaçlayarak istediği şarkıyla koşusunu bitirmesini ve bu şarkıyı indirmesine de olanak tanıyor. 
 ~NIKE+ TRAINING CLUB APP


Dilediği yerde ve zamanda spor yapmak isteyen 15 milyondan fazla insanı bir araya getiren N+TC aplikasyonunun yaratan isimlerden Marie Purvis, programdaki önerileri dikkatli uygulayan sporcuların hedeflerine çok hızlı şekilde ulaşmalarının mümkün olduğunu söylüyor. 
Program; özellikle kadın sporcuların bilgi sahibi olarak kendilerini daha iyi motive etmelerini sağlayacak fitness önerileri ve mesajları içerdiğini vurguluyor ve ‘antrenör' görevi gördüğünü belirtiyor.

N+TC'de Maria Sharapova ve Skylar Diggins gibi Nike Training Club profesyonel sporcuları tarafından geliştirilen 15′er, 30′ar ve 45′er dakikalık 115'den fazla antrenman türü bulunuyor ve 1 aylık düzenli programdan ya da formda kalmak üzere kendilerinin belirleyeceği kişişel programlardan yararlanabiliyor. Böylece herkes spor disiplini ve düzenli bir hayata sahip oluyor.

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.