NIKE VE VIRGIL ABLOH ‘THE TEN’ SNEAKER İŞBİRLİĞİ

Off-White tasarımcısı Nike’ın 10 klasik sneakerlarını baştan yarattı.

Nike, en ünlü 10 ayakkabı stillerini Off-White tasarımcısı Virgil Abloh ile baştan yarattı.

‘The Ten’ adlı koleksiyonda Air Jordan I, Air Max 90, Air Force 1 Low, Converse Chuck Taylor ve daha birçok ikonik ayakkabı modelleri yer alıyor.

 Virgil Abloh tasarımların kendisi için ne ifade ettiğini “Burada yaptığımız sneakerdan daha büyük birşey, hatta tasarım kültüründen bile daha büyük. Bu 10 ayakkabı performans ve stil konusunda bariyerleri kırıyor ve benim için Mona Lisa ve David heykelleri ile eş değer. İstediğiniz kadar karşı çıkabilirsiniz ancak bu tasarımlar birşey ifade ediyor ve önemli olan da bu,” diyerek açıklıyor. 

‘Açıklayıcı’ ve ‘Gölgeleme’ klasik ve fütüristik olgulardan yararlanarak tasarlanan ayakkabılar bu iki tema altında ayrılıyor. Gözle görüneni belirgin yaparak ironik bir havada olan bu 10 sneaker tasarımı 9-13 Eylül arasında New York’ta, 18-22 Eylül arası Londra’da, 21-25 Eylül arası Milano’da ve 26-30 Eylül arası Paris’te ön satış için NikeLab mağazalarında alınabilecek. Koleksiyonun tamamı ise Kasım’da seçilen mağazalarda bulunabilecek. Bu değişik tasarımları beğenip beğenmediğinize foto galeride koleksiyonun tamamına baktıktan sonra karar verebilirsiniz. .