NIKE’IN REKLAM KAMPANYASI EMMY ÖDÜLÜ ADAYI OLDU!

Serena Williams, LeBron James ve Colin Kaepernick gibi isimlerin yer aldığı kampanya Emmy Ödülüne layık görüldü…

Nike’ın ses getiren ‘Dream Crazy’ reklam filmi çok beğenildi! Eleştirilerde ve değerlendirmelerde tam puan alan bu kampanya Emmy Ödülü adayı oldu. ‘Just Do It’ kampanyasının 30. yıldönümünü kutlamak için eski Amerikan futbol oyuncusu Colin Kaepernick ile bir araya gelen Nike, eşsiz bir kampanya filmine imza attı. 2016 yılında eleştirilen ‘eğilme’ pozisyonunu başlatan Kaepernick, polis şiddetini ve ırkçılığı protesto etmek için ulusal marş sırasında yere çöktü.

“Her şeyinizi feda etmek anlamına gelse bile, bir şeye inanın,” diyen Kaepernick San Fransisco 49ers takımından ayrıldıktan sonra başka bir NFL anlaşması yapamadığına dikkat çekiyor. Serena Williams, LeBron James ve Amerika Ulusal Kadın Futbol takımından oyuncuların yer aldığı kampanya televizyonlarda yayınlandı. 

Yayınlandığı tarihten itibaren hem çok beğenilen hem de oldukça fazla eleştiri alan kampanya, tüm fikir ayrılıklarına rağmen Emmy Ödülü adayı oldu! ‘Olağanüstü Reklam’ kategorisinde aday gösterilen Nike kampanyası, başarıyı reklam şirketi Wieden + Kennedy ve yapımcı şirket Park Pictures ile paylaşıyor. 

Aynı ödül için aday olan reklamlar arasında: Netflix’in ‘A Great Day in Hollywood;’ Macbook’un ‘Behind the Mac—Make Something Wonderful;’ Sandy Hook Promise’in ‘Point of View’ ve Iphone’un ‘Shot on iOS—Don’t Mess With Mother’ yer alıyor. 22 Eylül’de gerçekleşecek olan Emmy Ödüllerinde, kazananları izleyebilirsiniz.