NOSTALJİK FONKSİYON: SAÇ TOKALARI

Eski ve cool olmayan her şeyin bir anda cool sayıldığı bir moda düzenine artık alıştık.Bel çantaları,mom jeanler,dizüstü biten biker taytlar, küçük tuhaf gözlükler.Şimdiyse sırada saç tokaları var.

Geçtiğimiz sezonlarda geri gelen lastiklere bu sezon bir de çıtçıtlılar eklendi. Gucci’den Man Repeller’a herkes kendi saç tokasını tasarladı. Influencer’lar bunları tabii ki direkt olarak kullanmaya başladı. İlk gençlik yıllarını 90’ların sonunda yaşamış biri olarak, ailemden aldığım harçlıkların hepsini bir tokacıya yatırdığımı hatırlıyorum. Annemin arkadaşları “bir gün tokalarını satmaya karar verirsen çok zengin olursun” diye benimle dalga geçerlerdi. Satmayı bırakın, şu an nerede olduklarını bile bilmiyorum. Tümünü saklamış olsaydım, gerçek bir trendsetter olarak aranızda olurdum. Ama bu da gol olmadı. Maksimalist sloganlardan, minimal dümdüz tokalara, saç klipsleri moda dünyasının resmi olmayan “it” aksesuarı. Kimileri için huzur bozan saç tokalarının nostaljisine kendinizi kaptırıp, fonksiyonelliklerinde kaybolmayı deneyin.

KÜÇÜK BİR DOKUNUŞ


Kötü saç günü, kontrol edilemeyen kaküller ya da sadece bir parça aksesuar ihtiyacı... Sıkıcı kış günlerine biraz ışıltı. Klipsli tokalar nasıl göründüğünüzü upgrade eden küçük sihirli dokunuşlar gibiler.

Yazı: Serli Gazer Boyacı

ELLE 2019, Şubat sayısından alınmıştır.