ÖĞRENCİLERDEN PARLAK DEFİLE

Kariyer Eğitim Kurumları öğrencileri başarılı bir defileyle sektöre merhaba dedi

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 25 Eylül 2014
ÖĞRENCİLERDEN PARLAK DEFİLE


Moda ve kozmetik alanlarında kendinizi yetenekli görüyor ve bu konuda bir meslek edinmek istiyorsanız, Kariyer Eğitim Kurumları güvenle seçebileceğiniz adreslerden bir tanesi. Özellikle moda tasarımı konusunda her sezon onlarca mezun veren kurum, son olarak öğrencilerin hazırladığı Kariyer Trunk Show'la gündeme geldi.


12 ay süren moda tasarımı eğitiminden sonra, eğitimlerinin yedinci ayında koleksiyonlarını hazırlamaya başlayan öğrenciler, Kızılderili ve Cruise temalı bir defileye imza attılar.


Defilenin show direktörlüğünü Uğurhan Akdeniz üstlenirken, styling'ler de Deniz Marşan tarafından yapıldı. Kariyer Eğitim Kurumları'nın Nişantaşı şubesinde yapılan ve oldukça ilgi gören defilenin ön sırasında, Özgür Masur ve Hatice Gökçe gibi başarılı tasarımcılar ve moda sektöründen birçok firmanın önemli isimleri de vardı.Defilede sergilenen parçalara gelince... İki başlık altında sunulan koleksiyonun ilk teması olan ‘Kızılderili', Kızılderililerin özgür ruhundan ve doğaya bağlılığından yola çıkmıştı. Koleksiyonda, örme ve dokuma kumaşların her ikisi de kullanılırken, kızılderililerin köklerine dönerek deri ve güderiye de yer verilmişti. Renk olarak doğal renkler işlenmiş, farklı kumaş ve detaylarla modern bir çizgi yakalanmıştı. Dikkat çeken diğer unsurlarsa, pelerin ve püsküller ile birlikte, katmanlardaki günlük yaşamda kullanılabilecek rahat kesimler, dijital baskılar ve nakışlardaki orijinallikti.

İkinci tema başlığı olan Cruise ise rahatlık ve lüksü bir araya getiren bir çizgideydi. Koleksiyonun gündüz tasarımlarında, sezonun renk paletinden yola çıkılarak somon, mint yeşili, bej gibi pastel tonlar seçilmişti. Gece tasarımlarında ise; beyaz-siyah gibi monokrom renklerin yanı sıra mürdüm gibi çarpıcı etki bırakan renklere de yer verilmişti. Koleksiyonun kesimlerine gelince... Sigaret pantolonlar, kimono kesim transparan ceketler, 70'lerin etkisini hissettiren mini etekler, şortlar, şık dökümlü tulumlar, elbiseler ve kristal ışıltısının hakim olduğu aksesuarlar, uçuşan kumaşlarla bütünleşerek elegan bir hava yaratılmıştı...

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.