OSCAR’IN ARDINDAN

En iyi erkek oyuncular karşınızda!

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 06 Mart 2014
OSCAR’IN ARDINDAN
Nesrin Yücetürk
Geçtiğimiz Pazar günü sahiplerini bulan Oscar ödüllerinden sonra, en çok merak edilen filmlerden biri “Sınırsızlar Kulübü” bu hafta vizyona giriyor. Ayrıca “En İyi Yabancı Film” dalında Oscar adaylığı ile dikkat çeken bir diğer yapım “Ömer” de haftanın öne çıkan filmlerinden biri.

Sınırsızlar Kulübü


Jean Marc Vallee'nin yönettiği ve Matthew McConaughey, Jennifer Garner, Jared Leto ile Denis O'Hare'in oynadığı "Sınırsızlar Kulübü" (Dallas Buyers Club), “En İyi Erkek Oyuncu” ve “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu” dallarında Oscar ve Altın Küre kazandı. Daha bir çok festivalden de evine ödülle dönen filmde, Matthew McConaughey ve Jared Leto kesinlikle izlemeye değer bir oyunculuk sergiliyor. Teksas'lı bir elektrikçi olan Ron Woodroof'un gerçek yaşam öyküsünün anlatıldığı filmde, AIDS teşhisi konduktan sonra hayata nasıl tutunduğu ve elbette ilaç piyasasında neler olup bittiği anlatılıyor. . Eğer siz de benim gibi Akademi'nin verdiği ödüllere biraz mesafeli yaklaşıyorsanız, bu kez yanılmadıklarını söyleyebilirim... IMDB puanı 8.0 olan filmi mutlaka izlemelisiniz.

~

ÖmerHany Abu Assad'ın yönettiği ve Adam Bakri, Leem Lubani, Eyad Hourani ile Samer Bisharat'ın oynadığı Ömer (Omar), “En İyi Yabancı Film” dalında Oscar adaylığının yanı sıra Cannes'da da Jüri Özel Ödülü sahibi bir film. İşgal altındaki Filistin'i ayıran Tecrit Duvarı etrafında gelişen bir yaşamı ve aşkı anlatan filmin IMDB puanı 7.7.

  ~ 300: Bir İmparatorluğun Yükselişi


Noam Murro'nun yönettiği ve Lena Headey, Eva Green, Rodrigo Santoro, Sullivan Stapleton'un oynadığı “300: Bir İmparatorluğun Yükselişi”, 2006 yılında izlediğimizi “300 Spartalı”nin devamı. Fantastik bir aksiyon filmi ama tarihten ilham almasıyla dikkat çekiyor. Özellikle çekimleri görülmeye değer.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.