Özgür Masur'dan Cumhuriyetimizin 100.Yılına Özel Koleksiyon

Özgür Masur, Cumhuriyetimizin 100.yılını Anatolia Koleksiyonuyla kutluyor.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 18 Ekim 2023
Özgür Masur'dan Cumhuriyetimizin 100.Yılına Özel Koleksiyon

Özgür Masur, Cumhuriyetimizin 100. yılında, 100 parçalık “Anatolia” koleksiyonu ile dünyanın en mistik topraklarını, Anadolu’nun eşsiz entelektüel mirasının mimarı kadınlardan ilham aldığı yeni koleksiyonu ile kutluyor.

Anatolia koleksiyonu ile kendi DNA’sıyla bütünleşen Özgür Masur, Cumhuriyetin 100. yılına atıfta bulunarak, kavramsal analitik çizgisine yeni formlar kazandırıyor. Anadolu tarihinin ötesine medeniyetler arası bir yolculuğa çıkıyor.

Tamamı el işçiliği olan koleksiyonda makrome, iğne oyası, tel kırma, el dokuma kumaşlar gibi Anadolu’ya ait birçok nüans, yine bu coğrafyaya özgü eşarp bağlamalar, halı dokumalar, çini desenleriyle birleşerek güncel formlara dönüşüyor. Anadolu’nun özü gibi couture işçiliğinde de kompozit bir yaklaşımı benimseyen koleksiyonla, yolu Anadolu’dan geçen her kadının hakkının savunulduğu bir dil ortaya çıkıyor.

Özgür Masur’un, “Ülkeme bir armağan.” olarak tanımladığı ANATOLIA by OZGUR MASUR koleksiyonu, 26 Ekim Perşembe akşamı Tersane İstanbul’ da tüm Türkiye ile buluşacak.
ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.