PARDON BURADA NELER OLUYOR?

Düzene karşı gelen Matieres Fecales tasarımcı ikilisi…

Tek tip görünen fenomenleri Instagram sayfanızda ayırt etmek gün geçtikçe zorlaşıyor.

Diğer taraftan da son dönemlerde çıkan ilginç hesaplar ile modanın enteresan yorumlamalarını görüyoruz.

Rengarenk maskelerle günlük aktiviteleri oldukça tarz bir şekilde yapan Checking Invoices hesabından sonra şimdi ise Matieres Fecales adlı sürrealisttik tasarımcı ikilisi ile karşı karşıyayız. Dijital fenomenler, alternatif bloggerlar… Moda dünyası hızla değişiyor!

Hannah Rose Dalton ve Steven Raj Bhaskaran isimli tasarımcılar, Instagram’ın en ilginç moda hesaplarından biri! DePop uygulamasından sattıkları tasarımları ve enteresan müzikleri ile takipçilerin ilgisini çeken Matieres Fecales hesabı oldukça sıradışı!

Fecal Matters yani ‘Dışkı Maddesi’ ismindeki hesapları ile daha ilk adımdan farklı olan ikili bu ismi harcanılabilirliğe vurgu yapmak istedikleri için seçmişler. Montreal’de moda okurken son senelerinde böyle bir hesap açmaya karar veren Dalton ve Bhaskaran, insanların maddi değerler ile olan ilişkisine farklı bir eleştiri getiriyorlar. 

Çevreye zarar veren kumaş boyaları ve çocuk işçiliği gibi kavramlar barındıran moda sektöründe farkındalık yaratmak isteyen ikili, fikirlerini sansürsüz bir platformda özgürce beyan etmek istiyor. 

Farklı kıyafetleri ve makyajları ile Londra ve Paris sokaklarında gözden kaçıramayacağınız Fecal Matters ikilisi, sokakta yürürlerken insanların kendileri ile fotoğraf çektirmek istediğini anlatıyor. Belirli temalara göre kapsül koleksiyonlar çıkaran Dalton ve Bhaskaran, maskülen ve feminen olma ideallerine farklı bir yorum getiriyor. 

Fantastik resimleri ile bambaşka karelere imza atan Fecal Matters, Wachowski Brothers’ın Matrix filminden ilham almış. Sansasyonel paylaşımları ile adını duyuran Instagram hesabı olabildiğince transparan ve dürüst olmayı hedefliyor. Hızlı tüketilen markalardan uzaklaşıp yeni tasarımcılar ile tanışmanızı isteyen Matieres Fecales kıyafetlerin yanı sıra karışık kasetler de satıyor..