PARİS MODA HAFTASI: BALENCIAGA HAUTE COUTURE SONBAHAR/KIŞ 2022-23 DEFİLESİ

Kim Kardashian, Dua Lipa, Nicole Kidman, Balenciaga Couture defilesinde…

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 06 Temmuz 2022
PARİS MODA HAFTASI: BALENCIAGA HAUTE COUTURE SONBAHAR/KIŞ 2022-23 DEFİLESİ Balenciaga

Balenciaga Haute Couture Sonbahar/Kış 2022-23 podyumu, ünlü isimler ve şehvetli terzilik ile göz kamaştırdı. Balenciaga, Kim Kardashian, Nicole Kidman, Dua Lipa ve Christine Quinn gibi ünlü modellerin yer aldığı heyecan verici bir gösteriyle bu sezon da couture oyununu kazandı.Çarşamba günkü gösteri, Demna'nın yüksek-düşük kültürel küratörlüğün ustası ve günümüz modasının en heyecan verici düşünürlerinden ve uygulayıcılarından biri olarak itibarını yükseltti. Gösterinin dikkat çeken detayları, dramatik bir senfonik film müziği ve Mercedes-Benz yarış mühendisleriyle işbirliği içinde geliştirilen yüzü gizleyen RoboCop-esque yüz kalkanlarıydı.


Sonbahar 2022 koleksiyonu, tamamı siyah görünümlerden oluşan bir geçit töreniyle açıldı: hepsi aynı malzemeden yapılmış ve yüz siperleriyle eşleştirilmiş eldivenli bodyler, takımlar, uzun kollu elbiseler... Yüz siperleri çıktığında gece kıyafetleri başladı: Dirsek boyu eldivenlerle tasarlanmış minimal kolsuz elbiseler, yüksek belli pantolonların içine tıkıştırılmış vücuda oturan kadife balıkçı yakalar, sırt boyunca detayları olan kırmızı ve pembe görünümler... Balenciaga'nın anın en seksi ilham perisi Kardashian, vücudu saran parlak siyah bir elbiseyle nihayet podyumda ortaya çıktı. Görünümü, metalik topuklular ve platin sarısı saçları şık bir topuzla tamamlandı. Nicole Kidman ise gümüş ipek taftadan yapılmış elbiseye sarılmış olarak ortaya çıktı.Hadid zümrüt yeşili straplez bir elbiseyle; Campbell ise tüm podyumu kaplayan hacimli siyah bir etekle yürüdü.Balenciaga'nın en son moda şovuna ilk damga vuran, arkasından akan bir kuyrukla metalik pullu mini bir elbise giyen, markanın imzası olan topuklu ayakkabılar ve uzun siyah eldivenlerle tarz yaratan realite TV yıldızı Quinn oldu. Dakikalar sonra Lipa, tek omuzlu asimetrik sarı bir mini elbiseyle, yana düşen bir kuyrukla ve siyah eldivenlerle podyumda göründü.PARİS MODA HAFTASI: BALENCIAGA HAUTE COUTURE SONBAHAR/KIŞ 2022-23 DEFİLESİSON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Kasım Sayısı Çıktı!

ELLE Kasım sayısı, ELLE MAN ve ELLE Time ekleri ile birlikte tam 400 sayfa! Kapak yıldızlarımız ise Hazal Kaya, Boran Kuzum ve Serkan Çayoğlu.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.