PARİS MODA HAFTASI: ISABEL MARANT İLKBAHAR / YAZ 2022 DEFİLESİ

Zahmetsiz şık Isabel Marant stilleri yeniden canlandı.

Paris Şıklığının Kraliçesi olarak adlandırılan Isabel Marant, mayo, kullanışlı aksesuarlar ve eğlenceli baskı unsurlarını bir araya getirirken haklı saltanatını sürdüren enerjik bir koleksiyon sundu. Dinamik koleksiyon, grafik baskılar ve zahmetsiz stiller, imzalı Isabel Marant stillerini yeniden canlandırdı. Palais Royal'de sahnelenen koleksiyonda Marant, geçen yılın sıkıntılarını aşma arzusunu ima etti. Pastel tonlar ve çiçek motifleri, enerjilerini yükseltti.


Yerli bir Parisli olan Marant, defilesinde rafine cazibenin ve kayıtsızlığın birleştiği detaylar kullandı. Mayo üstlerinin üzerine hızla katlanan tulumlar ve tulumların üzerine giyilen rüzgarlıklar, Isabel Marant kadınının hemen hemen her şeyde zahmetsizce şık görüneceği fikrini sağlamlaştırdı.

Koleksiyon boyunca işlenmiş "dünyanın renkleri" ifadesi, yine Marant'ın bilinçaltında yatan macera dürtüsüne işaret ediyordu. Aksesuarlar ise tasarımcının seyahat odaklı hazır giyimini kusursuz bir şekilde tamamladı.Isabel Marant'ın sahip olunması gereken aksesuarlardan oluşan modaya uygun gökkuşağı ve 80'lerden ilham alan silüetleri, hayranlarını bir sonraki St. Tropez kaçamağı için karar verirken zorlayacak gibi duruyor.Gösteriyi benzersiz kılan bir şey daha vardı: modeller gerçekten gülümsüyordu. Modellerin gülümsemeleri, tekrar tekrar “yaptığın şeyden zevk almanı” tavsiye eden film müziği ile birlikte gitti. Koleksiyonun parçaları, size engel olmadan keyif aldığınız her şeyi yaparken fark edilmenizi sağlamak için tasarlandı. Sarı ve turuncu tonlarıyla başlayan gösteri, gece yarısı ışıltısıyla sona ermeden önce pembe ve menekşe rengine döndü. "Gün batımı" dedi Marant. Güzel zamanlar için eğlenceli kıyafetler. Neden olmasın?