PARK’TA DEĞİŞİM RÜZGARI

Akdenizli, cesur ve feminen

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 25 Şubat 2014
PARK’TA DEĞİŞİM RÜZGARI
“Akdenizli, cesur ve feminen” kelimeleri, Park Bravo'nun değişim sürecinin başlangıcındaki kilit kelimeler oluyor. Sonrasında bir isim ekleniyor bunlara: Özlem Kaya. Halihazırda kendi markası olan tasarımcı, dünya moda sahnesindeki yaratıcılardan güç alarak, köklü markanın tasarım direktörlüğü koltuğuna yerleşiyor. Özlem'in tasarımları, ilk önce kış sezonunda 11 parçalık sınırlı sayıda üretilmiş koleksiyonla Park Bravo'nun içerisinde yer aldı. Ardından koleksiyonun tamamı Özlem Kaya tarafından hazırlandı

ELLE: Park Bravo'yu nasıl tanımladığınızdan ve yarattığınız Park Bravo kadınının karakterinden bahseder misiniz?


ÖZLEM KAYA: Park Bravo, hepimizin bildiği gibi Türkiye'nin önde gelen köklü moda markalarından biri. Klasikleşmiş ve uzmanlaşmış olduğu ürünleri sayesinde vazgeçilemeyen bir duruşu var. Yeni oluşturduğumuz Park Bravo kadını için bu geçmiş, bana ışık tuttu. Akdenizli, sıcak, samimi, dişi ve sosyal bir profil oluştu.~ELLE: Nelerden ilham aldınız? Aslında asıl merak ettiğim, tasarımcının ilham için mutlaka spesifik adres göstermesi gerekip gerekmediği?


Ö.K.: Tabii ki tasarımcıların hayal gücü yüksektir ve yarattığımız koleksiyonlarda çıkış noktası, tema ve bunu ne için tasarladığımız çok önemlidir. Kendinize çerçeve oluşturmazsanız çok farklı noktalarda bulabilirsiniz kendinizi. Ben öncelikle oluşturduğumuz Park Bravo kadınının yaşamını temel aldım. Neler yapar, ne okur, neler izler, nerelere gider?.. Bunlar bana çok yardımcı oldu.

ELLE: Park Bravo ve Özlem Kaya... Bu iki markanın kadını nerede buluşuyor? Bildiğiniz gibi markalara kreatif direktörlük yapan tasarımcılar, DNA'sını özümseyerek kendi imzalarını da işin içine katıyorlar.


Ö.K.: Renkler ve kumaşlar başta olmak üzere trendlerin belirlemiş olduğu görünümlerden faydalanarak bir koleksiyon oluşturdum. Bunun yanı sıra her sezon vazgeçemediğimiz parçaları ve markanın olmazsa olmazı ceket, pantolon ve elbiseleri yorumladım.Sıla GÜVEN

ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.