PAT MCGRATH ‘DAMEHOOD’ ÜNVANINI ALAN İLK MAKYAJ SANATÇISI OLDU

Kraliçe II. Elizabeth’in yeni yıl onur listesi tarihe geçti!

2020’in son günlerinde yeni yıl için onur listesini açıklayan Kraliçe II. Elizabeth, makyaj sanatçısı Pat McGrath’i ‘D.B.E.’ veya ‘Dame of the British Empire’ ünvanı ile taçlandırdı. İngiltere’deki şövalyelik ünvanına eşit olan ‘Damehood’ rütbesi ile taçlandırılan ilk makyaj sanatçısı olan Pat McGrath, “Çeşitlilik, Moda ve Güzellik Sektöründeki Hizmetleri için” onurlandırıldı. 

2014’te ‘M.B.E.’ veya ‘Member of the Order of the British Empire’ (İngiliz İmparatorluğu Düzeni Üyesi) ünvanı ile onurlandırılan McGrath, 6 sene sonra başka bir rütbeye ulaştı! “Kraliçe’nin Yılbaşı 2021 Onur Listesinde ‘Damehood’ ile ödüllendirildiğim için minnettarım,” diye bir açıklama yapan Pat McGrath, “Böylesine harika bir onura uygun görüldüğüm için çok mutluyum ve gururluyum. Annemin güzellik ve modaya ilgisi içimde bu sektöre olan tutkuyu harladı ve kariyerim boyunca inanılmaz insanlarla çalışma şansım olduğu için ayrıcalıklı hissediyorum,” diye ekledi. 


Haberi Instagram hesabı üzerinden paylaşan McGrath, annesine, ailesine, arkadaşlarına ve kariyeri boyunca birlikte çalıştığı tasarımcılara teşekkür etti. 2015’te kendi güzellik markası Pat McGrath Labs’i kuran McGrath, her sezon defilelerin makyaj stillerini tasarlıyor ve yıldızların makyaj seçimlerini şekillendiriyor. “Hayatımdaki tüm harika insanlara - annem Jean McGrath, aileme, arkadaşlarıma, iş arkadaşlarıma ve benim canım güzellik aşıklarıma, bu ödüle katkıda bulunan herkese teşekkür etmek istiyorum,” diyerek bir paylaşım yapan McGrath, “En çılgın rüyalarımda bile Majesteleri Kraliçe II. Elizabeth’in beni hem geçmişte hem de şimdi bu onurun alıcılarından biri olarak tanıyacağını düşünmezdim. Markam Pat McGrath Labs’i ilk kurduğum zaman bunu bireysellik ve insanların kendilerini anlatmaları için tasarlamıştım. Bu onuru her yerdeki makyaj sanatçılarına adıyorum, hepinize teker teker hayranım. Asla hayallerinizden vazgeçmeyin - çalışma, yaratıcılık ve azim ile her şeyi başarabilirsiniz” diye ekledi. 

Etİketler