PEMBE SEVGİLİM

Kış biterken, hangi renkleri ve trendleri geride bırakıyoruz?

Bu yazımda size bitmekte olan kış sezonunun çarpıcı renk paleti içine sıkışmış ve hemen tüm tasarımcılar tarafından koleksiyonlarının bir yerine serpiştirilmiş bir renkten bahsedeceğim. Artistik termolojide “pozitif olma, dişilik, romantizm, mutluluk, sevgi ve gençlik, tazelik” gibi terimlerle sembolize edilen “pembe”den. Soğuk kış günleri nerdeyse geride kaldı. New York, Londra, Milano ve Paris gibi şehirlerde, moda dünyasına yön veren marka ve tasarımcılar 2014 yaz sezonu koleksiyonlarını çoktan sundular ve vitrinlerde yerlerini aldılar. Ama bu kışı nasıl geçirdik? Hangi renkler ve trendler öne çıktı?
2013-2014 kış sezonu çeşitli trend ve yeniliklerle tüketicinin alışveriş içgüdüsünü dürten bir sezon oldu. Kış sezonlarının olmazsa olmazı siyah, yine renk paletinin baş köşesinde hükmünü sürdürdü. Ayna önünde insana “tamamdır” hissini veren siyah, 1940'lı yılların “kalem tayyör” görüntüsü başta olmak üzere her haliyle huzurunuza çıkardı: Kürk, erkek pijamalarından esinlenilmiş pantolon takımlar, deri perfecto ve montlar...
Daha neler mi vardı? Neler yoktu ki! Ekoseler, rock ve militer çağrışımlar, vazgeçilmez leopar desenler, kürk, altın rengi ve daha nice eğilimler.