Pikselleri Anlamlandıran Adam

Pikselleri Anlamlandıran Adam

ELLE: ‘İstanbul Fashion Week’e hazırlanma sürecinden bahseder misiniz?
Niyazi Erdoğan: Koleksiyonun hazırlanma süreciyle eş zamanlı olarak defile hazırlıkları da devam etmekte. Aslında temayı belirleyip koleksiyonu hazırlamak, işin en alışık olduğum tarafı. Bu ilk defilem olduğu için öğrendiğim ve hala öğrenmekte olduğum birçok yeni uzmanlık alanı var. Sadece dakikalar sürecek bir şov için günlerce süren hummalı bir koşuşturmanın içindeyiz.

ELLE: IFW sizin için ne ifade ediyor?
N.E.: Moda Tasarımcıları Derneği üyesi olan tasarımcıların katılabildiği bu önemli organizasyonda ilk defa defile yapacağım için çok heyecanlıyım. Bu organizasyona dünya çapında birçok basın üyesi ve satın almacı katılmakta. Bir tasarımcı olarak ürünlerimi ve markamı sunabileceğim çok önemli bir platform.

ELLE: Türkiye’deki tasarımcıları nasıl buluyorsunuz? Türkiye’nin dünya modasındaki trendleri belirleme konusundaki yeri nedir? Ne olacak?
N.E.: İstanbul, uzun yıllardır dünya tekstil üretiminde önemli bir noktada bulunuyor. Sahip olduğu birçok güzelliğin yanında, uzun süredir modaya emek veren tasarımcılarıyla ve benim gibi yeni tasarımcılarla, izlenen bir şehir haline geldi.