PRADA ARTIK KÜRK KULLANMAYACAK

Prada Group, büyüyen anti-kürk markalar listesinde dahil oldu…

Bugün, Prada Group İlkbahar Yaz 2020 koleksiyonlarından itibaren tasarımlarında ve yeni ürünlerinde hayvan kürkü kullanmayacağını açıkladı. Stoklar ürünler tükenene kadar satılmaya devam edecek. 40’tan fazla ülkede 50’den fazla hayvan koruma organizasyonu ile işbirliği yapan Fur Free Alliance (FFA) ile bir araya gelen Prada, lüks markalar, LAV, FFA üyeleri ve Humane Society ile pozitif bir diyalog kuruyor. 

“Yeniliğe ve sosyal sorumluluğa kendini adayan Prada Group, anti-kürk politikası ile Fur Free Alliance için pozitif bir diyalog yarattı. Özellikle LAV ve Amerika’nın Humane Society organizasyonu ile işbirliklerini artıran Prada, yenilikçi materyallere odaklanarak şirketin etik üretimde yeni kreatif tasarım sınırlarına ulaşmasını sağlıyor” diyen Miuccia Prada, yeni girişimlerini anlattı. “Fur Free Alliance, Prada Group’u anti-kürk olması sebebiyle alkışlıyor,” diyen FFA kurul üyesi Joh Vinding, “Prada Group ve markaları, tüketicilerin isteklerine karşılık olarak büyüyen anti-kürk marka listesine katıldı” diye ekledi. 

“Prada Group’un anti-kürk açıklaması ie modanın en büyük isimlerinden biri hayvan haklarının lideri ve yeni nesillerin inovatif ismi oldu,” diyen PJ Smith, Amerika’nın Human Society organizasyonunda moda politikası direktörü. 

Fur Free Alliance’ın Program Direktörü Brigit Oele, “Prada Group, bir sene önce başlayan görüşmeler ile anti-kürk politikasını benimseyen en hızlı şirketlerden biri. ‘Fur Free Retailer’ (Kürksüz Perakendecilik) programı, bünyesinde 1000 şirket barındırıyor ve küresel açıdan hızla önem kazanıyor. Kürkün bir daha kabul edilebilir bir trend olacağını düşünmüyoruz. Bu hayvanlar için çok güzel bir gün!”