PRADA VE ADİDAS’TAN İKONİK İŞ BİRLİĞİ

adidas for Prada Re-Nylon Koleksiyonu, zamansız tasarımı kutluyor ve gelecek bilincini savunuyor.

Prada ve adidas, Prada'nın uzman işçiliği ve adidas'ın spor giyime olan inovatif bakışını harmanlayarak ortaklıklarının yeni bölümünü sunmak adına geri dönüyor. Her iki marka da önemli sürdürülebilirlik adımları atarken, ortak taahhütlerini bu koleksiyonda iki zamansız ikon ile kutluyor: adidas Originals formu ve Prada'nın Re-Nylon kumaşı.

Bu ortaklığın inovasyona olan bağlılığını gösteren adidas for Prada Re-Nylon Koleksiyonu, lüks spor giyimi daha sürdürülebilir bir bakış açısıyla yeniden tasarlıyor.

 İşbirliğinin tarihinde ilk kez bu koleksiyon, hazır giyim, aksesuar ve çantaların yanı sıra adidas Forum Low ve High silüetlerinin yükseltilmiş yorumlarını içeriyor. Her parça İtalya'da Prada tarafından markanın imzası olan sonsuz geri dönüştürülebilir Re-Naylon kumaştan yapılmıştır.
İlk olarak 2019'da piyasaya sürülen Prada Re-Nylon, okyanuslardan toplanan plastik atıkların ve tekstil elyaf atıklarının geri dönüştürülmesiyle yaratılan çığır açan bir tekstildir - kalite kaybı olmaksızın süresiz olarak saflaştırılabilir ve geri dönüştürülebilir. Prada Re-Nylon, Prada'nın çevreye duyarlı ideolojisinin ve sürdürülebilir uygulamalara bağlılığının temel bir yansımasıdır ve imza dokusunun lifine dokunmuştur. Prada Re-Nylon'un adidas for Prada koleksiyonu aracılığıyla kutlanması, bir dönüm noktasının altını çiziyor: Tüm Prada üretiminin ham naylondan Re-Nylon'a geçişi, 2021'in sonunda sağlanıyor.

adidas ve Prada aynı zamanda markaları ve insanları radikal bir şekilde kapsayıcı bir şekilde bir araya getiren benzersiz bir dijital aktivasyonla en son koleksiyonlarının özünde yenilikçi ruhunu kutlamaya hazırlanıyor. Doğası gereği işbirlikçi olan koleksiyonun hayranları, açık kaynaklı ortak oluşturma yoluyla adidas ve Prada ile metaverse'e katılmaya davet edilecek.

adidas for Prada Re-Nylon koleksiyonu, dünya çapında 13 Ocak 2022'de Prada butikleri, prada.com ve adidas.com/prada aracılığıyla piyasaya çıkıyor.


adidas for Prada Re-Nylon Collection

Ayakkabı

adidas arşivini inceleyip yeniden tasarlayan adidas for Prada Re-Nylon koleksiyonu, Prada'nın efsanevi adidas Originals Forum silüetini dönüştürdüğünü görüyor. Lüks zanaatkarlık ve sportif mükemmellik arasındaki dengeyi sağlayan adidas Originals Forum High ve Low silüetleri, Prada'nın çığır açan Re-Nylon kumaşıyla yapımında bir üst seviyeye çıkıyor. adidas Originals Forum'un işlevsel ve estetik kimliği, markanın imzası olan emaye metal üçgene sahip çıkarılabilir Prada mini kese ekleriyle eğlenceli bir şekilde yeniden yorumlanıyor. Eşzamanlı olarak zarif ve yıkıcı olan yeniden tasarlanan adidas Originals Forums, Prada'nın dünyaca ünlü deri işleme uzmanlığını vurgulayan lüks deri Üç Şerit ayrıntılara ve ön ayak kaplamalarına da sahip. Prada Re-Nylon Forum Low ve High spor ayakkabılar için adidas, tek renkli siyah ve beyaz renk gruplarında mevcut ve her markanın anında tanınabilir logolarını taşıyan toz torbalı premium kutularda geliyor.

Hazır Giyim ve Aksesuarlar
Hazır giyim ve aksesuar yelpazesi, Prada'nın odağını içe çevirdiğini ve ikonik adidas markalamasıyla imza parçalarını yeniden işleyerek Re-Nylon tekstilde uygulandığını görüyor. Koleksiyon şunları içeriyor: adidas for Prada Re-Nylon Palto, adidas for Prada Re-Nylon Eşofman, adidas for Prada Re-Nylon Kazak, adidas for Prada Re-Nylon Kapüşonlu Ceket ve adidas for Prada Re-Nylon Bucket Şapka. Şık, yenilikçi ve rafine her parça, Prada'nın tarihi emaye üçgen logosuyla detaylandırılmış, beyaz çizgili siyah ve siyah çizgili beyaz olmak üzere iki renk yinelemesinde mevcut.

Çantalar
Prada'nın tasarım dilini özgün bir şekilde yansıtan ve her iki markanın da DNA'sını birleştiren adidas for Prada koleksiyonunda ayrıca ustalıkla hazırlanmış altı çantadan oluşan bir takım bulunuyor. adidas ve Prada'nın ev kodlarının zamansız bir ifadesi, sunulan üç büyük çanta şunları içeriyor: adidas for Prada Re-Nylon Seyahat Çantası, adidas for Prada Re-Nylon Sırt Çantası ve adidas for Prada Re-Nylon Alışveriş Çantası. Eşsiz lüksü işlevsel mükemmellik ile birleştiren daha küçük çanta seçenekleri şunları içeriyor: adidas for Prada Re-Nylon Bandoleer, adidas for Prada Re-Nylon BP Hoodie ve adidas for Prada Re-Nylon Bel Çana-tası. Her parça iki zamansız amblemin harmanlanmasıyla hayat buluyor: adidas'ın imzası olan üç bant detayı ve Prada'nın metalik üçgen logosu.