PRADA’NIN NFT’LERİ İLE DEFİLE DAVETİYESİ KAZANABİLİRSİNİZ

Prada, Timecapsule projesi ile birlikte NFT hediye edecek…

Milano Moda Haftası şu ana kadarki en erişilebilir moda etkinliklerinden biri olabilir. Geçtiğimiz günler yaptığı açıklamada, Eylül defilesinin online kayıt ile halka açık olduğunu duyuran Diesel’den sonra, Prada da yeni bir NFT çıkaracağını duyurdu Perşembe günü çıkaracağı NFT ile müşterilerin İlkbahar 2023 defilesine bir davetiye kazanabileceklerini söyleyen Prada, bu insiyatifin Timecapsule projesine dahil olduğunu belirtti. 

2019’da başlayan Timecapsule, Prada’nın internet sitesinde sadece 24 saat boyunca mevcut olan özel bir ürün satışını kapsıyor. Her ürün bir seri numarası ile birlikte ve özel ambalajında teslim ediliyor. Haziran ayındaki satış ile birlikte bu özel ürünler ile birlikte NFT hediye eden Prada, aynı zamanda Aralık 2019’dan itibaren bu ürünleri alan kişilere NFT hediye edeceklerini duyurdu. 

Prada Timecapsule Ağustos Serisi

Ağustos ayında ise 2019 sonbaharından Jeanne Detallante tasarımı, Frankenstein'dan ilham alan baskıdan Lurex ipliklerle zenginleştirilmiş çiçekli brokar desene ve 1920 ve 1950’lerden kalan vintage kumaşlara kadar farklı arşiv baskılarıyla eşleşen 50 siyah pamuklu poplin gömlekten oluşan sınırlı sayıda bir seri satışa sunulacak. Prada, aynı zamanda bu projenin ölü stok tekstilleri kullanması nedeniyle sürdürülebilirlik algısına uyum sağladığını ekledi. Bu gömlekten satın alan her müşteri bir NFT hediyesi alırken aynı zamanda Milano’da gerçekleşecek İlkbahar 2023 defilesinin davetli listesine alınacaklar.