PRADA’NIN SOTHEBY’S AÇIK ARTIRMASI BEKLENTİLERİ AŞTI!

Prada ve Sotheby’s açık artırması UNESCO’nun Küresel Eğitim Koalisyonu İnsiyatiflerine destek oldu...

Prada’nın Sotheby’s ile ilk açık artırması iki markanın da beklentisini aştı! Geçtiğimiz Pazartesi günü bir basın açıklaması yayınlayan Prada, ‘Tools of Memory’ adındaki açık artırmanın çok özel olduğunu belirtti. Her özel parçanın satıldığını ve toplam 595 teklifin yapıldığını söyleyen Prada, toplam gelirin yaklaşık €337,200 olduğunu açıkladı. 

Prada x Sotheby’s Açık Artırması (Prada)

Pandemi sebebiyle tüm dünya karantina sürecine girerken Prada, Temmuz ayında Sotheby’s ile kıyafetlerin ve özel objelerin olduğu bir açık artırma düzenleyeceğini duyurmuştu. Ocak ve Şubat aylarında gerçekleşen Prada erkek ve kadın giyim Sonbahar 2020 şovunda kullanılan objeleri ve kıyafetleri açık artırmaya çıkaran Prada, tüm gelirleri UNESCO’nun COVID-19 Küresel Eğitim Koalisyonu İnsiyatiflerine bağışlıyor. 

Rem Koolhaas’ın ‘Anti-Hero’ Heykeli (Prada)

Açık artırmada 72 parça satışa çıkaran Prada, 27 ülkeden teklif verenlerin olduğunu belirtirken, neredeyse parçaların yarısının beklenen fiyatların üzerinde satıldığını belirtti. Katılımcıların %73’ü ilk defa Sotheby’s açık artırmalarına katılırken, %35’inin 40 yaşın altında oldğu açıklandı. 

Rem Koolhaas’ın ‘Atlas‘ Heykeli (Prada)

Rem Koolhaas’ın iki heykelini de açık artırmaya dahil eden Prada, bu heykellerin satışından toplam olarak €83,160 kazandı. €50,400’e satılan ‘Atlas’ herkeli beklenenin 10 katı fiyatına satılırken, Anti-Hero heykeli ise yine beklenenin üzerinde €32,760’a satıldı.