PULL&BEAR, METAVERSE’TE KENDİ SANAL DÜNYASINI SUNUYOR

Genç moda markası Pull&Bear, sanal gerçeklik projesini metaverse’te erişime sunuyor.

Inditex grubunun genç moda markası Pull&Bear, dijital inovasyon taahhüdünü yineleyerek sanal mağaza, markanın ürünlerini denemek için deneme kabinleri ve sörf oyunundan oluşan sanal gerçeklik projesini metaverse’te erişime sunuyor. Ayrıca kullanıcıların erişebileceği ve sanal dünyada gezinebileceği web sitesi adaptasyonu aracılığıyla da bu evrenin bir kısmına erişim mümkün olacak. Kullanıcılar kendi avatarlarını kişiselleştirmek ve Pull&Bear kıyafetleriyle giydirmek için Ready Player Me ayarlarını kullanabilecek.

Bu proje için Pull&Bear Generation Z için tasarlanan koleksiyonlarından altı görünümü sanallaştırdı. Ürünler VRChat, Sommium Space, LIV ve Animaze dahil olmak üzere Ready Player Me platformundaki uygulama ve oyunlarla uyumlu olacak.


Pull&Bear kendi sanal dünyasını kurmak amacıyla şirketin en genç kitlesi ile bağ kuran estetik ve işlevsel özelliklere sahip bir evrenin yaratılmasını mümkün kılan La Frontera VR ve Meta Creative Shop ekipleriyle işbirliği yaptı.

Pull&Bear ürünlerinden bir seçkiyi de barındıracak olan bu dijital sahne, aynı zamanda kullanıcıların marka ile etkileşime girebileceği, sörf oyunu temelli bir oyun aktivasyonunu da içerecek. Bu deneyim Meta Quest 2 sanal gerçeklik gözlükleri ile çok yakında kullanımda olacak.


Bu evren, İspanya’daki urban kültürünün referans noktası ve streetwear festivali olan Scrapworld’de hafta sonunda özel olarak beğeniye sunuldu. Madrid’de gerçekleştirilen etkinlikteki Pull&Bear standında tüm katılımcılar farklı deneyimleri kendileri deneyimledi ve ayrıca metaverse içinde Pull&Bear evreninin sunumuna da şahitlik etti.