PUMA X LES BENJAMINS'DEN İLK KOLEKSİYON

Puma ve Les Benjamins'in ilk ortak koleksiyonu seyahat fotoğrafçılığından ilham alıyor.

Puma’nın globalde bir Türk markasıyla gerçekleştirdiği ilk işbirliği olan PUMA X LES BENJAMINS, Les Benjamins kreatif direktörü Bünyamin Aydın’ın, fotoğrafçılık ve seyahat tutkusundan esinlendiği koleksiyonun hikayesi, beklenmedik bir şekilde DNA testi ile Türk kökenini keşfeden Brooklyn’li fotoğrafçı 13th Witness’ın gözünden anlatılıyor.

13th Witness, Brooklyn’den İstanbul’a yaptığı yolculukta, bu koleksiyonun arka planındaki hikayeyi, Batılı sokak stili ve Türk gelenekleri ve kültürüyle zahmetsizce bir araya getirerek canlandırıyor, ve böylece ortaya bir dizi renkli fotoğraf ve çarpıcı video kompozisyonları ortaya çıkıyor.

Bünyamin Aydın, ilk koleksiyon için, PUMA silüetlerini geleneksel Türk halılarının zengin renkleri ve dokusunu kullanarak, el yapımı, zanaatkar bir ifade ile yeniden tanımlıyor. ‘Konfor ile kültürü yakalamak’ fikri üzerine kurulan işbirliği, Puma’nın spor mirasını, RS-0, Thunder Disc ve Trailfox gibi ikonik silüetleri yorumlaması  için Les Benjamins marka DNA’sı ile birleştiriyor.