RALPH LAUREN ŞÖVALYE OLDU

Ünlü tasarımcının başarıları olabilecek en onursal ünvan ile taçlandırıldı!

Elli seneyi aşkın bir süre İngiltere’den ilham alan ve ülkenin Wimbledon, Royal Marsden Hastanesi gibi kurumlarına yatırım yapan Ralph Lauren, Prens Charles’dan oldukça önemli bir teşekkür aldı! Geçtiğimiz Çarşamba günü, Buckingham Sarayı'nda özel bir tören ile Ralph Lauren’e modaya olan hizmetleri sebebi ile ‘İngiliz İmparatorluğunun En Mükemmel Nişanı’ onur Şövalye Komutanı ünvanı verildi.Amerikan vatandaşı olduğu için sadece onursal bir ünvan alan Lauren, İngiliz vatandaşı olmadığı sürece isminin önünde ‘Sir’ ünvanını kullanamayacak ancak ünlü tasarımcı artık ‘KBE’ diyerek imza atıp şövalye olduğunu belirtebilecek. 

View this post on Instagram

Ralph Lauren with his family in a private ceremony at Buckingham Palace in which His Royal Highness The Prince of Wales presented Mr. Lauren with the medal signifying his new title: Honorary Knight Commander of the Most Excellent Order of the British Empire, a first for an American fashion designer. . The ceremony marked the culmination of a long-standing mutual admiration between the iconic American designer and America’s most steadfast ally. “I’ve always loved England because it was non-fashion,” Mr. Lauren has said. “It was timeless. It was not about what was the latest new sleekness. It was about weathering and those things that get better with age.” . #RalphLauren #RL50 @UKinUSA @UKinNewYork @ClarenceHouse @DavidLauren @LaurenBLauren @DylansCandyBar

A post shared by Ralph Lauren (@ralphlauren) on


Daha önce KBE ünvanını alan Amerikalı isimler arasında; Bill Gates, Michael Bloomberg, Steven Spielberg, Bob Hope, Alan Greenspan, Ted Kennedy ve Douglas Fairbanks Jr. yer alıyor. Bu ünvana layık görülen ilk Amerikalı tasarımcı Ralph Lauren oldu. 

Geçtiğimiz Kasım ayında açıklanan onursal ünvan ünlü tasarımcının hem modaya hem de sosyal gelişime olan katkılarını belirtmişti: “Ralph Lauren markasının yaratıcısı ve vizyoneri olan Lauren, yaklaşık yarım yüzyıldır dünya moda endüstrisi ve Amerikan tarzının öncüsü olmuştur. Ayrıca, özellikle halk sağlığı alanında, hem ABD’de hem de İngiltere’de yaptığı hayırsever çabalar, tüm dünyada hissedilen faydalara yol açtı.” Bu onursal ünvan, Lauren’in İngiltere tarafından aldığı ilk ödül değil. İngiliz Moda Konseyi, 2016 yılında gerçekleşen Moda Ödüllerinde ünlü tasarımcıya ‘Olağanüstü Başarı Ödülü’ vermişti. .