RALPH LAUREN'DEN SMOKİNE ÖVGÜ

Markanın Sonbahar 2019 koleksiyonu New York’un jazz dönemine atıfta bulunuyor…

Moda haftalarında beklenti her geçen gün daha da artıyor. Yeni sezonlarda bambaşka şovlar ve stiller ile karşımıza çıkan markalardan biri ise Ralph Lauren. Ralph’s Club’da gerçekleşen Sonbahar 2019 defilesinde mekan, New York’un jazz döneminden ilham alan bir art-deco stili gece kulübüne dönüştürüldü. Zarif elbiseler ve keskin hatlı takım elbiselerin görüldüğü podyumda; Bella Hadid, Taylor Hill ve Joan Smalls gibi ünlü modeller yürüdü. Janelle Monae’in performans yaptığı şov hem nostaljik hem de büyüleyici oldu. 

Ralph Lauren Sonbahar 2019 Defilesi (Getty Images)

1967’de bir kravat üreticisi olarak sektöre giren Ralph Lauren, Amerikan tarzı stili ile yarattığı markayı genişletti. Polo tişörtler, lüks kazaklar, takım elbiseler ve kot pantolonlar ile ünlenen Lauren, geçtiğimiz sezonun ‘brasserie’ setinden uzaklaşarak oldukça resmi bir stile yöneldi. “İlk kadın koleksiyonumdan bu yana kadınların smokin stilindeki görünüşünü çok seviyorum. Sonbahar 2019 kadın koleksiyonum zamansız stili kutluyor. Hiç olmadığı kadar zamana uygun olan bu stil bağımsız ve çağdaş kadınlara yönelik” diyen Lauren, koleksiyonunun temasını anlattı. 

Ralph Lauren Sonbahar 2019 Defilesi (Getty Images)

Boncuklar, payetler ve tüylerin görüldüğü koleksiyonda monokromatik renkler ağırlıkta. Siyah ve beyazın ön plana çıktığı tasarımlar arasında sarı ve mavi gibi sürpriz renkler de var. Geçmiş döneme atıftan koleksiyon şık ve modern bir şekilde güncellenen parçalar ile dolu. Giyinmenin bir sanat olduğunu vurgulayan tasarımcının yeni koleksiyonu ‘power dressing’ akımı ile uyum sağlıyor.