RICARDO TISCI’NİN YENİ BURBERRY KOLEKSİYONU HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

Ünlü tasarımcının markaya kattığı yeni vizyon…

Geçtiğimiz sene Burberry’nin Kreatif Direktörü olan ünlü tasarımcı Ricardo Tisci, yavaş yavaş markanın geleneksel İngiliz stili tasarımlarına kendi estetiğini katmaya başladı.

Ağustos ayında, İngiliz sanat yönetmeni ve grafik tasarımcı Peter Saville ile beraber yeni bir logo çıkaran Tisci bunun yanı sıra yeni bir desen tasarlayarak yeni koleksiyonuna merakı artırmıştı.

Son günlerde çıkan haber ile Burberry’nin artık elinde kalan kıyafetleri yakmayacağını da öğrenmiştik! Bu da Tisci’nin yeni tasarımları üzerine ilgiyi daha da artırdı. Pazartesi günü Burberry için tasarladığı ilk koleksiyonu görücüye çıkaran Ricardo Tisci, klasik kesimli tasarımlara modern bir güncelleme kattı. Kalem etekler, klasik trençkotlar ve piliseli etekleri modern desenler ile birleştiren Tisci’nin ilk koleksiyonu beğeni topladı. Bir ailenin tüm nesillerine hitap eden koleksiyonu ile Burberry’i herkesin uğrak markası yapmak istediğini söyleyen Tisci’nin vizyonu hakkında bilmeniz gerekenleri fotogaleride görebilirsiniz….