RIHANNA LVMH İLE TARİH YAZIYOR!

LVMH ile iş birliği yaparak kendi lüks markasını yaratan Rihanna yeni markası ile LVMH çatısı altında orijinal bir marka yaratan ilk kadın ve grupta moda evi yöneten ilk siyahi kadın olacak.

Rihanna ve LVMH (Louis Vuitton Moet Hennessy), resmi olarak birlikte Fenty ismi altında bir marka yaratcaklarını doğruladılar. Ünlü şarkıcı ve Fransız moda devi, yeni markanın Paris’te açılacağını bir basın açıklaması ile duyururken, markanın Rihanna tarafından üretileceğini ve onun vizyonunun kıyafetlere, ayakkabılara, aksesuarlara, kampanyalara ve tüm basın iletişimine yansıyacağını belirttiler. İlkbahar 2019’da bir koleksiyon ile sektöre dahil olacağı söylenen markanın satışa sunulma tarihi net bir şekilde verilmese de, ürünlerin önümüzdeki haftalarda dijital mecralardan alınabileceğini düşünüyoruz. ‘fenty.com' internet sitesi ve logosunu yayınlayan ünlü şarkıcı, yeni markasının Instagram sayfasını da kendi hesabından paylaştı. 

“Herkes Rihanna’nın muhteşem bir şarkıcı olduğunu biliyor ancak Fenty Beauty iş birliğimizden sonra, gerçek bir girişimci, CEO ve muhteşem bir lider keşfettim. O, LVMH’teki yerini doğal olarak buldu. Rihanna’yı Fenty markasını açma konusunda desteklemek için yetenekli ve çeşitli bir ekip kurduk. LVMH’in bu markada öncülük ettiğini söylemekten gurur duyuyorum ve bunun inanılmaz bir başarı olmasını diliyorum” diyen LVMH CEO’su Bernard Arnault, bu heyecan verici haberi bir basın açıklaması ile duyurdu. 

Arnault’un sözlerine ekleyen Rihanna, “LVMH ile böyle bir koleksiyon tasarlamak bizim için inanılmaz bir şey. Bay Arnault, bana lüks moda sektöründe hiç bir artistik sınırları olmayan bir moda evi kurmak gibi bu özel bir fırsat sundu. Hem yaratıcı açıdan hem de şirket açısından daha iyi bir partner düşünemezdim ve dünyanın kurduğumuz markayı görmesine hazırım,” dedi.

Dior, Louis Vuitton, Givenchy ve Bulgari gibi markaları bünyesi altında toplayan Louis Vuitton en son 1987’de Christian Lacroix ile sıfırdan bir marka yaratmıştı. Otuz seneyi aşan bir süre ardından Rihanna ille tarih yazan LVMH, daha önce Fenty Beauty için 2016 yılında ünlü şarkıcı ile bir araya gelmişti. Sadece bir kaç haftada $100 milyon satış yapan Fenty Beauty, gücünü LVMH’e kanıtlamayı başarmış olsa gerek! Müzik dünyasının yıldızı ve moda dünyasının öncüsünün iş birliğinden neler doğacağını görmek için beklemede kalın!