Roland Mouret'den bir ilk

Gelinlik koleksiyonu satışta

Roland Mouret "The White Collection" ismini verdiği ilk gelinlik koleksiyonunu satışa sundu. Net-A-Porter.com üzerinden satılmaya başlanan ve beş model bulunan koleksiyondaki gelinlikler vücudu sararken, fırfır, drape ve sırt dekoltesiyle de modern bir görünüm kazanıyor.

Tasarımcı, ilk gelinlik koleksiyonuyla ilgili olarak "Bu koleksiyonu hazırlarken, sadece arkadaşlarınızı ve ailenizi memnun edecek olmasını değil, eşinizin de elbiseyle birebir ilişkili olmasını istedim. Gelinlik koleksiyonumun biraz daha seksi olmasını istiyorum." diyor.

Kadın silüetini ortaya çıkaran elbiseleriyle bilinen Roland Mouret, "Tasarım yaptığım zaman sihire ulaşmaya çalışıyorum. Bu elbiselerin farklı yaş gruplarındaki kadınlar için "doğru elbise" olmalarını arzu ediyorum. Ortak noktası genç kız gibi olmamaları. Fransa'da biri evlendiği zaman mademoiselle'den mademe'a (genç kızlıktan kadınlığa) geçtiğini söyleriz ve bence bu çok önemli. Gelinliğin farklı bir duruşu olmalı. Burada saflığı yakalayabildiğimi düşünüyorum. Bu nedenle,  işleme ve ağır dantellerden uzak durdum. Hareketi kolay bir elbise yaparken, aynı zamanda kadının kişiliğinin ışıltı saçmasını istedim" dedi.