ROMA’YA FENDI DOKUNUŞU

İtalyan moda devi Fendi, Giuseppe Penone'nin çarpıcı bir sanat eserini Roma şehrine armağan etti.

22 Mayıs günü Fendi ve dünyaca ünlü heykeltraş Giuseppe Penone işbirliği ile Roma şehrine hediye edilen modern sanat eseri Foglie di Pietra'nın açılışı Roma'nın merkezinde yer alan Palazzo Fendi'nin önünde gerçekleştirildi.

Bu açılışa ve kutlama yemeğine, markanın CEO'su Pietro Beccari, ELLE Türkiye Yayın Direktörü Işın Görmüş, Carolina Beccari, Silvia Venturini Fendi, Delfina Delettrez Fendi, Alan Prada ve Nicola Bulgari katıldı.

 Bronz, ahşap ve mermer materyallerden oluşan bu eser, doğa ile insan arasındaki derin ilişkiyi sembolize etmesinin yanı sıra, Roma’nın zengin tarihi ve şehrin modern geleceğini çarpıcı bir şekilde sentezliyor. 18 ve 9 metre boylarında iki bronz ağaç ve  dalların arasına yerleştirimiş 11 ton ağırlığında mermer bloktan oluşan Foglie di Pietra, ”Taştan Yapraklar” anlamına geliyor. FENDİ dediğimizde akla gelen kelimelerin köklü gelenekler, derin yaratıcılık ve yüksek doz da kalite olduğunu bize bir kez daha hatırlatan bu eser, Fendi’nin doğduğu şehir olan Roma’ya yepyeni bir soluk getirdi diyebiliriz. 
.

Etİketler