SAATTE CHANEL ELEGANSI

Markanın yeni saat koleksiyonunda arzu nesnesi birçok seçenek var!

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 07 Nisan 2014
SAATTE CHANEL ELEGANSI
Yaratıcılık ve farklılık, Chanel moda evinin en önemli mottolarından bir tanesi. Gabrielle Coco Chanel'in başlattığı bu temel, her sene birbirinden kreatif tasarımlarla destekleniyor.

Kıyafet, ayakkabı, takı, gözlük, parfüm ve mücevher gibi serilerin dışında Chanel'in iddialı olduğu bir alan daha var: Saatler!

J12, Première ve Mademoiselle Privé başlığı altında toplanan üç farklı seriden oluşan koleksiyonlarda bu sene birbirinden güzel ve ‘arzu nesnesi' saatler yer alıyor.

Biz koleksiyon içinden en beğendiklerimizi sizler için derledik... Ayrınlılı bilgi içinse Chanel'in web sitesini ziyaret edebilirsiniz...~Mademoiselle Privé koleksiyonu, Gabrielle Chanel ile direkt bir bağ kurmak isteyenler için tasarlanmış. Onun en sevdiği ve etrafında bulunmasından hoşlandığı eşyalardan yola çıkarak yaratılmış bir seri. Buna sanatçıların usta ellerinin dokunuşu da eklenince Chanel'in yaratıcı becerisi bir kez daha teyit edilmiş oluyor...

Burada yer alan Bouton de Camelia modeliyse bu koleksiyondan favorimiz.~Mademoiselle Privé koleksiyonunun en nadide parçalarından olan Coromandel Dial Set, ikisi bir arada satılan iki saatten oluşuyor. İsviçre'de imal edilen türünün tek örneği bu parçalar, 18 ayar beyaz altın, 524 sıra pırlantadan oluşuyor.

Coromondal Dial Dragon Set (Siyah) diğer versiyonuyla beraber tam bir arzu nesnesi.~Biri beyaz diğeri de siyah ve içi renkli bir kadrandan oluşan bu iki model bir arada satılıyor. Her ikisi de çok özenli bir işçiliğe sahip ve türünün tek örneği. Kadranın içinde yer alan Uzak Doğu kültürüne ait motifler, saate farklı bir cazibe kazandırıyor.

Coromondal Dial Dragon Set (Beyaz) özellikle gece çıkarken ve yanık tende 'kolumda olmalı' dedirten bir model!~Chanel'in Première serisinin yeni üyelerinden biri olan Double Row, zincir sapı sayesinde bileğe iki kere dolanarak kullanılıyor. 18 ayar sarı altından olan zinciri, kadran etrafını çevreleyen 56 sıra pırlanta tamamlıyor.

Bir bilezik görüntüsüne sahip Première Double Row hem gündüz hem gece kullanılabilir. ~Siyah deriyle kuvvetlendirilen beyaz çelik zinciri ve siyah kadranıyla son derece elegan ve çarpıcı bir model. Triple Row adını taşıyan saat, koleksiyonun favorilerinden.

Première serisinin üyesi Triple Row, sade ama iddialı olmayı sevenler için. 
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.