SADECE AŞK FİLMİ İZLENİR

14 Şubat haftası için size özel film önerilerimiz var.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 13 Şubat 2015
SADECE AŞK FİLMİ İZLENİR
İlk önerimiz 5 dalda Oscar adaylığı bulunan “Aşk”.

Aşk


Spike Jonze'un yönettiği ve Joaquin Phoenix, Amy Adams, Rooney Mara ile Lynn Adrianna'nın oynadığı “Aşk” (Her), uzun bir ilişki sonrası kalbi kırılmış olan Theodore'un yeni bir aşka yelken açışını konu ediyor. Zamanımızın sanal aşklarına da gönderme yapan film, Altın Küre'de “En İyi Senaryo” ödülüne layık görülürken Oscar'da da “En İyi Film” ve “En İyi Senaryo” olmak üzere toplam 5 dalda ödüle aday gösterildi. Imdb puanı 8.4 olan film, bu hafta sonu için iyi bir seçenek olabilir.

~
Sadece Aşıklar Hayatta KalırJim Jarmusch'un yönettiği ve Tom Hiddleston, Tilda Swinton, Mia Wasikowska ile John Hurt'un oynadığı “Sadece Aşıklar Hayatta Kalır “ (Only Lovers Left Alive), içinde bulunduğu ortamda son derece depresif olan ama sonsuza dek sürecek bir aşka sahip Adam'ın hikayesini anlatıyor. Filmde elbette ki Tilda Swintonoyunculupu ile ön plana çıkıyor. Imdb'den 7.8 alan film bu haftanın diğer bir aşk hikayesi...

~
Sonsuz AşkShana Festi'nin yönettiği ve Alex Pettyfer, Gabriella Wilde, Robert Patrick, Bruce Greenwood, Rhys Wakefield, Dayo Okeniyi ile Emma Rigby oynadığı “Sonsuz Aşk” (Endless Love), iki gencin ailelerine direnerek mantığa meydan okuyup tutkularının peşinden gidişlerini anlatıyor. Biraz klişe bir konusu olsa da gerçek hayattan ve ciddi meselelerden kopup dinlenmek için ideal bir film olabilir.

~ Bi Küçük Eylül Meselesi


Ve bir de yerli film önerimiz var. Kerem Deren'in yönettiği ve Engin Akyürek, Farah Zeynep Abdullah, Ceren Moray ile Serra Keskin'in oynadığı “Bi Küçük Eylül Meselesi”, Eylül'ün Bozcaada'da yaşadığı aşkı anlatıyor. Film sadece eşsiz Bozcaada manzarasına tanık olmak için bile görülebilir.

~ Her Şeyin Teorisi

Film, modern bilim ve teknoloji tarihini değiştiren İngiliz fizikçi ve teorisyen Stephen Hawking'in hayatından bir kesiti ele alıyor.

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.