SANATÇILAR: ‘OY VER’ DİYOR!

Sanatçılar bir araya geldi, bir film yapıp hepimizi davet etti: OY VERİN!

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 26 Şubat 2014
SANATÇILAR: ‘OY VER’ DİYOR!<#text>


<#text> Çok az bir zaman kaldı seçimlere... Şimdi şikayet etmek yerine yapabileceğimiz bir şey de var üstelik: Oy kullanmak! Elimizdeki en kuvvetli demoktratik hak için üşenmemek, sandık başına gitmek. Oy kullanmanın önemini hatırlatmak için, son derece güzel bir video hazırlanmış. Sevilen oyuncular, peşpeşe geliyorlar karşımıza ve tek bir mesaj veriyorlar: OY VER! Bir yandan oy vermenin önemini vurgulamak istedik, bir de aşağıdaki linkten seyredebileceğiniz videonun nasıl ortaya çıktığını merak edip, projenin mimarı olan manken ve oyuncu Burcu Kutluk'a sorularımızı yönelttik...


<#text>


<#text> ELLE: Proje nasıl çıktı ortaya? Bu kampanyaya nasıl karar verdiniz?
BURCU:
<#text>Yönetmenimiz Bora Tarhan ve ben biraraya gelerek yaşadığımız topluma bir katkıda bulunmak istedik. Başkasından beklemek yerine kendimiz bir adım atmaya karar verdik. Daha önce Hollywood sanatçılarının başlattığı bazı projelerden de esinlenerek  kendi projemizi oluşturduk. Tamamen gönüllülerden oluşan bir prodüksiyon oldu.


<#text>


<#text> ELLE: Gerçi videoyu seyrettikten sonra ‘amaç ne' diye sormaya gerek yok ama, yine de sizden dinleyelim...
BURCU:
<#text> Amaç o ya da bu sebepten oy vermeye üşenen, oy vermeye inanmayan gençlere ve herkese bir çağrı yaparak "Lütfen, rica ediyoruz gel ve şu oy'unu kullan. Hepimiz için!" demekti. Toplumsal bilinci biraz harekete geçirmek istedik diyebiliriz sanırım.


<#text>


<#text> ELLE: Bu kampanyaya toplam kaç sanatçı katıldı? Filmin devamı olacak mı?
BURCU:
<#text> Epey kalabalıktık... Aslında çok daha fazla sanatçı arkadaşımız da projeye manevi desteklerini verdiler. Gerçekten hepsine çok teşekkür ediyorum!


<#text>


<#text> ELLE: Organizasyon ve çekimleri tamamlamak ne kadar zamanınızı aldı?
BURCU:
<#text> Aşağı yukarı bir ayda organize olduk. Çekimlerimiz üç gün sürdü. Sonra bir de kurgu ve editi vardı tabii... Bu güzel işbirliğinin sonucunda ortaya bu film çıkmış. Temenni mesajın yerini bulması. Oy kullanma hakkı olan her bireyin sandık başına giderek özgür iradesiyle seçimini yapması.


<#text>


<#text> Fotoğraflar: BORA TARHANSON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Şubat sayısı Çıktı!

ELLE Şubat sayısı Çıktı!

Bu ay kapağımızda 2024'e farklı ve çok heyecanlı başlangıçlarla giren Eda Ece var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.