SAVAGE X FENTY VOL. 2 HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

Demi Moore, Paris Hilton, Bella Hadid, Lizzo, Cara Delevingne ve çok ama çok daha fazlası!

ALYA BARUTOĞLU ALYA BARUTOĞLU 02 Ekim 2020
SAVAGE X FENTY VOL. 2 HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER Getty Images

Yangınlar ve pandemi arasında 2020 haberlerine karşı hissizleşmiş olabilirsiniz. “Daha ne olabilir?” demekten vazgeçtiğimiz 2020’de artık son radde olarak zombie saldırısını bekliyoruz! Neyse ki ara sıra sevindiren haberler de oluyor… Geçtiğimiz haftalarda Savage x Fenty defilesinin aynı program ile süreceğini duyuran Rihanna, hayranlarını sevindirmişti. İlk edisyonunu Eylül 2019’da Amazon Prime Video üzerinden yayınlayarak moda dünyasında bir değişim dönemini başlatan Rihanna, şimdi ise Savage x Fenty şovunun ikinci edisyonu ile karşımızda. Defile konseptini şova dönüştüren Rihanna, sadece performanslar ve danslar ile değil aynı zamanda beden ve ırk çeşitliliği ile takdir almıştı. Şimdi ise Sonbahar- Kış 2020 iç giyim koleksiyonunu sunan Rihanna’nın büyüyen beklentileri muhteşem bir şekilde karşıladığını söyleyebiliriz. 


Her sene heyecanla beklenen Victoria’s Secret şovunu tahtından indiren Rihanna, defileler ve beden algısı için yepyeni bir dönemin açılışını yaptı. Uzun süredir beklediğimiz değişimi en ihtişamlı biçimde yapan Rihanna, güzellik algısını yeniden yapılandırdı. 2019 Savage x Fenty şovunun üzerine çıkamayacağını düşünürken, Rihanna’nın 2020 Savage x Fenty şovu yine şaşırtmayı başardı. Farklı yaşlardan, bedenlerden, cinsiyet seçimlerinden ve ırklardan modelleri, dansçıları ve sanatçıları bir araya getiren Rihanna, belki de moda dünyasının en çeşitli şovuna imza attı. 

Savage x Fenty Vol. 2 Şovu hakkında bilmeniz gerekenleri aşağıda görebilirsiniz…

NEREDEN İZLEYEBİLİRİZ?

2 Ekim Cuma gününün ilk saatlerinde Amazon Prime Video üzerinden yayınlanan Savage x Fenty şovu efsanevi kostümleri, seti ve dansları ile dikkat çekiyor. 

ŞOVDA KİMLER VARDI?

Savage x Fenty koleksiyonlarının ikinci defilesinde, şov canlı izleyicilerden önceden çekilen bir formata taşındı. Modeller konusunda önceki sene gibi çeşitlilik gösteren Savage x Fenty defilesinde pek çok peformans ve yavaş çekim düzenlemeleri vardı. Şov için modeller, dansçılar ve performans sanatçıları ile bir araya gelen Rihanna, 1 saat süren bir defile gerçekleştirdi. Aynı zamanda Rihanna’nın da dahil olduğu kısa röportajlar görebileceğiniz şov adeta bir moda şöleni!

Savage x Fenty Vol. 2 Şovu (Getty Images)

Savage x Fenty Vol. 2 Şovu (Getty Images)

Cara Delevingne Savage x Fenty Vol. 2 Şovunda (Getty Images)

Rosalia Savage x Fenty Vol. 2 Şovunda (Getty Images)

Defilenin açılışını yapan Rihanna’dan sonra Rosalia’nın performansı Cara Delevingne eşliğinde gerçekleşti. Daha sonra Bella Hadid’in yürüdüğü podyumda, Rihanna’nın açıklamaları da yer aldı. Yaş, beden, cinsiyet ve ırk konusundaki tüm sınırları ortadan kaldıran Rihanna, podyumda yürüyen 57 yaşındaki Demi Moore ile bir sürpriz yaptı. File çoraplar ve taşlı takılar ile görüntülenen Demi Moore, herkesi kendine hayran bıraktı. 

Demi Moore Instagram Hikayesi

Drag Queen Jaida Essence’ın görüldüğü podyumda Big Sean şarkı söylerken Normani ise dans etti. Daha sonra DJ Mustard, Ella Mai ve Roddy Ricch ile birlikte performansını gerçekleştirdi. Bu performansların ardından ‘drag’ kültürünün çalışmalarına etkisini anlatan Rihanna, moda ve güzelliğin doğasından bahsetti. Son olarak ‘Brown Sugar’ şarkısına dans eden Lizzo, elektrik mavisi bir tulum ve beyaz sneaker giydi. 

Irina Shayk Savage x Fenty Vol. 2 Şovunda (Getty Images)

Roddy Ricch Savage x Fenty Vol. 2 Şovunda (Getty Images)

Yine kadın gücünü vurgulayan bir konuşma kesidinin ardından Adesuwa Aighewi ve Jazelle Zanaughtti Bad Bunny’nin performansı eşliğinde sahne aldılar. Performansın ardından Paloma Elsesser, Irina Shayk, Laura Harrier ve daha birçok modelin tropik doğa üstü yaratık formuna girdikleri görüldü. Sahnenin ortasında kocaman bir çiçek ile yer alan Rihanna, Miguel performansı ile birlikte podyumda yürüdü. Toplum hakkında bir konuşmanın ardından finalde sahne lime yeşiline büründü. Chika’nın da bulunduğu dansçılar arasında Paris Hilton da gözden kaçmadı. 


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.