ŞEHRİN SESİNE KULAK VERİN

Bu hafta gerçekleşecek bütün konserlerle beraber şehirde tempo artıyor!

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 27 Mart 2014
ŞEHRİN SESİNE KULAK VERİN
Öncelikle Salon İKSV'nin programıyla başlayalım.

'Salon'da, 29 Mart Cumartesi akşamı, Amerikalı folk-rock ikilisi “Wye Oak” sahne alacak. Konserin başlama saati 22:30. 2007'de ilk albümleri “If Children”ı yayınlayan, arkasından 2009'da 'The Knot'u çıkartan ikili, 2011'de yayınladıkları 'Civilian' ile eleştirmenlerden de tam not almayı başarmışlardı.3 Nisan Perşembe akşamı saat 21:30'da ise Julianna Barwick, Salon sahnesinde olacak. Amerikalı ambient müzisyeni 2011'deki ilk albümü “The Magic Place”le ismini duyurdu. Son albümü “Nepenthe” ile de Pitchfork'tan tam 8,5 puan aldı. Eğer şimdiye kadar ismini duymadıysanız yaptığı müziğin Brian Eno ile kıyaslandığını hatırlatalım.

4 Nisan Cuma akşamı ise benim de çok sevdiğim bir isim Korhan Futacı & Kara Orkestra, Salon'da olacak. Avrupa'da ve ülkemizde sayısız caz festivaline katılıp konser veren Korhan Futacı & Kara Orkestra'nın konseri saat 22:30'da başlayacak.


Detaylı bilgiye Salon İksv'den ulaşabilirsiniz.~


Zorlu Center'ın İstanbul'a kazandırdığı Performans Sanatları Merkezi de yine hareketli.


1 Nisan Salı akşamı Drama Sahnesi'nde Makedonyalı piyanist Simon Trpceski sahne alıyor. Tüm dünyada önemli orkestralarda solist olarak görev alan Trpceski, "Diapason d'Or de l'Année" ve "Klasik FM"in "Editor's Choice" ödüllerinin de sahibi. Dünyanın önemli kültür başkentlerini etkileyen Simon Trpceski bu kez İstanbul'a bir rüya yaşatacak.

PSM'nin bir diğer konuğu ise Haris Alexiou & İncesaz. 3 Nisan Perşembe akşamı Ana Tiyatro'da sahne alacak. Sesiyle adeta sizi büyüleyecek Haris Alexiou 70'li yıllardan beri sahnede. 30 platin ve 13 altın plak sahibi Alexiou, Yunanistan'ın en önde gelen seslerinden. Perşembe akşamı İncesaz'la aynı sahneyi paylaşacak ve Ege'nin iki boyundan şarkılarla unutulmayacak bir geceye imza atacak. Bu etkinlikler hakkında daha detaylı bilgiye Zorlu Center PSM sayfasından  ulaşabilirsiniz.~

Haftanın bir diğer ilgi çeken etkinliği İş Sanat Kültür Merkezi'nde 1-2 Nisan'da gerçekleşecek, Macaristan Ulusal Filarmoni Orkestrası & Zoltán Kocsis konseri. Her iki akşamda saat 20:00'de sahne alacak Kocsis yönetimindeki orkestra, J. Haydn, W. A. Mozart ve P. I. Çaykovski'den eserlere yer verecek. Orkestranın ödüllü bir orkestra olduğunu hatırlatalım. Detaylı bilgiye İş Sanat'ın sayfasından alabilirsiniz.

Haftanın en yüksek sesli etkinliği ise Metal All Stars! Ne kadar ilginizi çeker bilemiyorum ama eskilerin metalcisiyseniz daha da önemlisi hala dinleyebiliyorsanız tam size göre bir festival. 29 Mart cumartesi günü Küçük Çiftlik Park'ta saat 12:00 başlıyor. Mötley Crüe'dan Vince Neil'in ne çıktığı katılımcılar arasında Megadeth ve Manowar gibi grupların eski üyeleri de yer alıyor. Detaylı bilgi ve katılımcı listesi için Biletix'e göz atmanızda fayda var.

—Nesrin Yücetürk

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.