SENARYO İÇİN VAKTİNİZ VAR!

Kısa film senaryo yarışması katılım tarihi uzatıldı!

Daha önce de duyurmuştuk: Kanyon ve ELLE Türkiye ortaklaşa moda konulu kısa film senaryo yarışması düzenliyor. ”Bu Sezon Kısa Moda” başlığı ile düzenlenen organizasyonda modaya ilgi duyan genç senaryo yazarlarına yaratıcı fikirlerini hayata geçirme fırsatının sunulması amaçlanıyor. Yarışmanın orijinal katılım tarihiyse, yoğun istek üzerine 6 Aralık 2013 tarihine kadar uzatıldı. Bu tarihe kadar, katılımcılar moda konulu kısa film senaryolarını [email protected] adresine gönderilebilecek. Başvurular arasından seçilecek 3 senaryo ELLE Türkiye ekibinin danışmanlığında Kanyon'da çekilecek. 3 senaryo Kanyon'da çekildikten sonra Ocak ayında yine Kanyon'da özel bir gala gösterimi ile moda ve sanat dünyasının beğenisine sunulacak. Gala gösteriminin ardından filmler sosyal medya aracılığı ile paylaşılacak. Proje ile ilgili detaylar ve yeni gelişmeler Kanyon web sayfası ve sosyal medya hesapları üzerinden takip edilebilir.
Katılım Koşullarına gelince:
- Başvurular 18 yaşından büyük tüm adaylara açık.
- Başvuruların “Kısa Film” formatına uygun olması ve 3-8 dakikalık film senaryosu olması gerekiyor.
- Başvuruların senaryo formatında gönderilmesi ve 8 sayfayı geçmemesi gerekiyor.
- Adaylar yarışmaya sadece 1 senaryoyla başvurabiliyor.
- Başvurular özgün olmalı. Mahremiyet, reklam hakları veya fikri mülkiyet hakları da dâhil olmak fakat bunlarla kısıtlı olmamak üzere, bir başkasının haklarını ihlal etmemeli, şiddet unsuru içermemeli, telif hakkı ihlali oluşturmamalı veya bu hakları ihlal eden herhangi bir malzeme içermemeli. Böyle bir durumun ortaya çıkması halinde tüm sorumluluk başvuru sahibine ait.
- Kullanım hakkı bir başkasına ait materyaller başvuruda kullanılamyor. Başvuru, başvuru sahibi haricinde herhangi bir kişi tarafından yaratılmış olan herhangi bir malzeme içermemeli.
- Başvurular, uygunsuz, ahlaki değerlere aykırı, müstehcen, menfur, suç unsuru, hakaret, iftira veya küçük düşürücü unsurlar içeren içeriklerden oluşmamalı.
- Başvurular herhangi bir gruba veya bir bireye karşı bağnazlık, ırkçılık, nefret veya zarara teşvik eden veya cinsiyet, din, milliyet, cinsel kimlik veya yaş ayrımcılığına yönelten içerik içermemeli.