SEVİMLİ ÇANTALAR

Since markasını yaratan Serra İnce'yle küçük bir sohbet gerçekleştirdik.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 12 Eylül 2014
SEVİMLİ ÇANTALARHerkeste olmayan, özel tasarlanmış 'tek' parçalar hepimizin tutkusu... İşte Serra İnce'yi de böyle keşfettik. Bir arkadaşımızın elinde gördüğümüz, son derece işlevsel bir portföydü aslına başlangıç noktamız. Peşine düştük ve Serra ile tanıştık! Hem girişimci ruhu ilham verdi bize hem de çantalarını çok beğendik. Bir yandan onu tanırken, bir yandan da çantalarından edindik! Sonra da Serra'yı size tanıtmak istedik...


 


Seni biraz tanıyalım mı?


Bilgi Üniversitesi'nde Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi okudum. Ondan önce de Endüstriyel Ürünler Tasarımı'nı kazanmıştım ama endüstri ürünleri için çizmenin bana göre olmadığını farkettim ve biraz daha kendi tarzımla ilerlemek istedim. Peki nasıl ortaya çıktı bu çizim yeteneği?Çocukluğumdan beri çiziyordum zaten ve yaklaşık bir buçuk sene önce tekrar çizime başladım. Çizmek benim için artık bir meditasyon haline geldi ve çizimlerimi kendi Instagram ve Facebook sayfamdan, sosyal medyada paylaşmaya başladım. Sonrasında çok güzel geri dönüşler aldım, arkadaşlarım bunları nereden alabiliriz diye sormaya başladılar, tişörte basar mısın dediler. Birkaç tane modayla ilgilenen arkadaşım kendi koleksiyonlarına istediler çizimlerimi. Böyle güzel geri dönüşler aldım ve bir şeyler yapmalıyım dedim. Şubat-Mart gibi de çantalar için çizim yapmaya başladım.

Since ismi nerden geliyor?


‘Since' ismim ve soy ismimden; Serra'nın S'si ve İnce.. 

Markan nasıl duyuldu?


Sadece kendi Instagram ve Facebook sayfamdan sipariş alıp, e-mail üzerinden satış yaptım daha sonra ikinci seriyi yaptım çünkü talep vardı.~

Kış için yeni ürünler geliyor mu?


Altın tokalı kadife clutch'lar düşünüyorum. Daha çok lotus çiçeği olucak. Yaz için yaptıklarım daha bohemken, kış için olanlar biraz daha şık olacak.

Onların üzerinde de hayvan figürleri olacak mı?


Olacak tabii. Lazer kesim olacaklar, kadife kumaşın üzerine işlenmiş gibi duracaklar aslında. Seneye yaz için de daha büyük, bohça gibi çantalar düşünüyorum.

Başka alanlar için de çizim yaptığını söyledin, nedir bu alanlar?


Bebek odalarına tablo yapıyorum ya da duvar için baskı. Onu da kendi hesaplarımdan duyuruyorum, insanlar birbirinden duyarak bana ulaşıyorlar. 

Şu anda sosyal medya sana yetiyor, peki ilerisi için hedeflerin ne?


2015 yazı için çanta dışında peştamallerin üzerinde büyük dore baskılar düşünüyorum.

İşten fırsat bulup bunları yapabilmek zor olmalı...


Çok kolay olduğunu söyleyemem çünkü müşterilerimle birebir ilgileniyorum herhangi bir mağazada satılmadığı için mail ve telefon trafiği bile gün içinde oldukça yorucu olabiliyor ama kesinlikle çok keyifli! Zaten her zaman sosyal medyayla ilgili olduğum ve telefonumla birlikte yaşadığım için müşterilerim bana hemen ulaşabiliyor.İlham kaynakların neler ? Çok fazla meditasyon yapıyorum ve çoğu şey o anda aklıma geliyor. Bir yerden bir şeyler görmekten çok kendi içime dönüp kendi içimde hissettiklerimi yapıyorum, iç sesimi dinliyorum.

Sosyal medya olmasaydı işin ne kadar kolay olurdu sence ?


Olmazdı! Sosyal medyanın gücünün çok büyük olduğunu düşünüyorum. Çantamı alan herkes kendi sayfasında bir kere mutlaka paylaştı, onların fotoğraflarını gören kişilerden de bana talep geldi ve bu döngü büyüyerek devam etti. 

Serra'nın kendi çizimlerinin basılı olduğu, Zürafa, Fil ve Fatma'nın Eli baskılı çantaların tanesi 60 TL.


Siz  de ulaşmak isterseniz, instagram hesabı üzerinden iletişime geçebilirsiniz: instagram/serraince

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.