SHANINA SHAIK BU SENEKİ VICTORIA'S SECRET DEFİLESİNİN GERÇEKLEŞMEYECEĞİNİ SÖYLEDİ

Victoria's Secret meleklerinden 28 yaşındaki model Shanina Shaik The Daily Telegraph'a verdiği röportajda, bu sene Victoria's Secret defilesinin gerçekleşmeyeceğini söyledi.

Markanın 2011, 2012, 2014, 2015 ve 2018 defilelerinde yürüyen Shanina Shaik verdiği röportajda, "Maalesef bu sene Victoria's Secret defilesi olmayacak. Bu defile benim çok alıştığım bir şey çünkü normalde bu zamanlarda defile için bir melek gibi çalışıyor olurdum. Ama eminim ki ileride tekrar düzenlenecek, buna eminim. Marka üzerine çalıştıklarına ve bu defileyi yeni bir şekilde sunmaya çabaladıklarına eminim. Bu defile dünyanın en iyi defilesi" dedi.

Victoria's Secret'ın ana şirketi olan L Brands'in genel müdürü Leslie Wexner, iş arkadaşlarının "Victoria's Secret defilesinin genel işleyişinin üzerine tekrar düşünmeye karar verdiklerini" söyledi. Leslie, "Bu defileyi televizyonda yayınlamak artık markanın geleceğinde olacak gibi durmuyor" dedi. L Brands'in pazarlama müdürü Ed Razek'e  "Senin defilende neden bunlar yok. Defilede transseksüeller de olmamalı mı?” sorusu yöneltildiğinde Razek, "Hayır. Hayır, bence olmamalı. Neden biliyor musunuz? Çünkü bu defile 'fantazi' ile ilgili. 42 dakikalık bir ziyafet. Bu defilenin anlamı bu. Dünyada bu defilenin başka bir eşi benzeri yok. Bize böyle sorularla saldırılmasının sebebi bizim bu alanda lider olmamız" şeklinde cevap veren Razek bu yanıtından dolayı oldukça tepki görmüştü.

Razek bu yorumlarını ELLE.com'a yolladığı bir e-posta ile açıkladı. Açıklamasında,  "Transseksüel modellerin defileye dahil edilmesi konusunda yaptığım açıklamalar duyarsızdı. Özür dilerim. Açık olmak gerekirse, defileye transseksüel bir modeli kesinlikle kabul ederdik. Daha önce seçmelere katılan birçok transseksüel model oldu.. Ve diğer modeller gibi seçilmeye hak kazanamadılar.. Ama bu asla cinsiyetlerinden kaynaklı olmadı. Dürüst olmak gerekirse, umarım yakında defilemize transseksüel bir model katılır. Kim olduklarını kucaklamak için geçtikleri sürece hayranım ve inanılmaz bir saygı duyuyorum" dedi.