SHOPİ GO’YU TEST ETTİK!

SHOPİ GO'YU TEST ETTİK!

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 27 Ağustos 2014
SHOPİ GO’YU TEST ETTİK!

Shopi go nedir? Ve ne değildir? Bilmeyenlere biraz anlatalım istedik; tabii ki cevabını, Shopi go'nun Kreatif Direktörü Murat Süter'den aldık. Ve bakın ne öğrendik: Shopi go yalın ama sofistike bir yaşam biçimini yansıtan, Türkiye'nin ilk online “concept store”u.

Shopi go, benzer web sayfalarından nasıl farklı?


Sürekli olarak yeni markaları araştırıyoruz, yenilikleri yakından takip ediyoruz. Kullanmayacağımız, tarzımızın dışındaki bir ürünün ya da markanın siparişini kesinlikle vermiyoruz. Shopi go olarak bir yaşam tarzı sunuyoruz. Kıyafetten aksesuara, ev dekorasyonundan teknolojiye kadar bu yaşam tarzını oluşturabilecek tüm kategorileri, eğlenerek ve zevkle vakit geçirilebilecek bir ortamda gösteriyoruz. Bu açıdan baktığınızda Türkiye'de benzer bir “online concept store” henüz yok.

Online alışveriş neden iyi fikir?


Günümüzün hızlı temposunda ben dahil birçok insanın zamanı çok değerli ve alışverişe harcayacak çok vakti yok. Online alışveriş, zamanını doğru kullanmak isteyenler için büyük bir kolaylık sağlıyor.

Shopi go'daki markaları neye göre seçtiğinizi biraz daha detaylandırın lütfen.


Yurt dışı ve Türkiye'de önemli markalarla çalışmış bir satın alma ekibimiz var. Onlarla shopi go'da yer almasından mutlu olabileceğimiz markaları belirliyor ve iletişime geçiyoruz. Satın alma ekibimiz dünyadaki moda haftaları sırasında seçtiğimiz markaların showroom'larına gidip ürün seçimlerini yaparak siparişlerini veriyor.

Web sayfasındaki isminin altında Japonca bir yazı var. Onun manası nedir?


Shopi go'nun altında Japonca “alışveriş” yazıyor. Bu karakterlerin logoyu görsel olarak çok desteklediğini düşünüyorum.~


Shopi go'da da indirimler var mı?“Tasarım”ın indirime girmeyeceğini düşündüğümüz ve her ürünümüz özel tasarım olduğu için, hayır.

Şu anda Shopi go'da satışta olan sizin favorileriniz hangi markalar?


Maison Martin Margiela by L'atelier D'exercices objeleri, Grenson ayakkabılar, Fleet Ilya çantalar, Tern katlanabilir bisikletler, Rizzoli kitapları ve Natalia Brilli deri aksesuarlar, favorilerim.

Evcil hayvanları da unutmamışsınız. Bu bölümü eklemeyi kim düşündü/istedi? İlgi nasıl?


Evcil hayvan aksesuarları, sunduğumuz yaşam tarzının parçası. Başlı başına bir kategori olarak sitemizde yer almayı hak ediyordu ve ilgi de oldukça fazla.

Siz kaç yıldır online alışveriş yapıyorsunuz? İlk online alışverişinizi hatırlıyor musunuz? Ne almıştınız?


Amazon.com'un online olduğu ilk senelerden beri alışveriş yapıyorum. Kitap ve CD'lerle başlayan bu serüvende karşılaştığım gümrük sorunları yaşadığım tek hayal kırıklığıydı.

En çok neler satın alırsınız?


Mağaza alışverişi artık hayatımda çok da vakit bulamadığım bir şey, bu yüzden alışverişimin çoğunu online yapıyorum. Takım elbiseden bisiklete kadar çok çeşitli bir ürün gamını internet üzerinden rahatlıkla satın alabiliyorum.

SUZAN YURDACAN

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.