ŞOV BAŞLIYOR HAZIR MISINIZ?

ŞOV BAŞLIYOR HAZIR MISINIZ?

Nasıl bir moda haftası? Kafalarda bu soru, yüreklerde bir çarpıntı ile bir moda haftası daha başlıyor! Podyum kadar dışarıdaki hareket de ilgilendiriyor bizi... Peki neleri izleyecek, nelere dikkat edeceğiz? Olmazsa olmazlar neler, kimleri radarımıza eklemeliyiz? Bugünden itibaren her moda haftası ile ilgli bir mini kullanma kılavuzu aktarmaya çalışacağız sizlere. Bir yandan podyumun nabzını tutarken, bir yandan da şehirde olup bitenleri nakletmeye çalışacağız! İlki yarın New York'ta başlayacak ve 13 Şubat'a kadar devam edecek NY Moda Haftası'nı Londra, Milano ve Paris takip edecek. Özetle ay sonuna kadar her günümüz moda ile dolu geçecek!

KÜÇÜK BİR ÖZET
- New York Moda Haftası, Mercedes-Benz sponsorluğunda Mercedes-Benz Fashion Week adı altında düzenleniyor. Ancak bu sezon, toplamda 67 şovun yer alacağı bu şemsiyenin dışına çıkan, üstelik New York Moda Haftası'nın lokomotifi olan birçok tasarımcı da var. Bu nedenle defile programları belki de ilk yapıldığı günden bu yana ilk kez bu kadar dağınık ve şehrin farklı yerlerinde olacak!
- Bu dağınıklığın sebebi, yukarıda da belirttiğimiz gibi bazı ünlü tasarımcıların sponsor kapsamına çıkmaları. Aralarında Oscar De La Renta, Marc Jacobs, Vera Wang gibi isimlerin de bulunduğu bu grup da moda haftası boyunca farklı alanlarda koleksiyonlarını tanıtacaklar.++