ŞOV BAŞLIYOR HAZIR MISINIZ?

ŞOV BAŞLIYOR HAZIR MISINIZ?

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 05 Şubat 2014
ŞOV BAŞLIYOR HAZIR MISINIZ?
<#text>Nasıl bir moda haftası? Kafalarda bu soru, yüreklerde bir çarpıntı ile bir moda haftası daha başlıyor! Podyum kadar dışarıdaki hareket de ilgilendiriyor bizi... Peki neleri izleyecek, nelere dikkat edeceğiz? Olmazsa olmazlar neler, kimleri radarımıza eklemeliyiz? Bugünden itibaren her moda haftası ile ilgli bir mini kullanma kılavuzu aktarmaya çalışacağız sizlere. Bir yandan podyumun nabzını tutarken, bir yandan da şehirde olup bitenleri nakletmeye çalışacağız! İlki yarın New York'ta başlayacak ve 13 Şubat'a kadar devam edecek NY Moda Haftası'nı Londra, Milano ve Paris takip edecek. Özetle ay sonuna kadar her günümüz moda ile dolu geçecek!


<#text>


<#text> KÜÇÜK BİR ÖZET


<#text> - New York Moda Haftası, Mercedes-Benz sponsorluğunda Mercedes-Benz Fashion Week adı altında düzenleniyor. Ancak bu sezon, toplamda 67 şovun yer alacağı bu şemsiyenin dışına çıkan, üstelik New York Moda Haftası'nın lokomotifi olan birçok tasarımcı da var. Bu nedenle defile programları belki de ilk yapıldığı günden bu yana ilk kez bu kadar dağınık ve şehrin farklı yerlerinde olacak!


<#text> - Bu dağınıklığın sebebi, yukarıda da belirttiğimiz gibi bazı ünlü tasarımcıların sponsor kapsamına çıkmaları. Aralarında Oscar De La Renta, Marc Jacobs, Vera Wang gibi isimlerin de bulunduğu bu grup da moda haftası boyunca farklı alanlarda koleksiyonlarını tanıtacaklar.++~- Mercedes-Benz Fashion Week kapmasındaki 67 şov Lincoln Center'da yer alırken, 10 tanıtım Hub (Hudson Hotel) ve 16 şov ise ‘Distict Associates' kapsamında farklı bölgelerde yapılacak. Üstelik koleksiyonların tamamı da bu rakamlardan ibaret değil. Özetle 350'den fazla küçük-büyük koleksiyon tanıtımı, hafta boyunca Manhattan'ın her yerinde adeta ‘serpilmiş' durumda (Editörlerin olası parkurunu www.wwd.com<#text>'dan aldığımız haritada görebilirsiniz!


<#text>


<#text> TAKİP EDİLECEK İSİMLER


<#text> Hafta boyunca 350'den fazla koleksiyon tanıtılacak. Haliyle hepsini detaylarıyla izlemek mümkün değil! Öte yandan her daim radarımızda olan isimleri hemen sıralamak istiyoruz: Yarın yapılacak açılışta BCBG Maxazria ve Tadashi Shoji izleyeceklerimizin arasında... Onun dışında Zimmerman, Nicole Miller, Jill Stuart, J.Mendel takibimizde olan isimler... Tabii ağır topları yani Diane Von Furstenberg, Marc Jacobs, Ralph Lauren, Carolina Herrera, Vera Wang, Michael Kors, Anna Sui gibi tasarımcıları her sezon olduğu gibi bu sezon da yakından takip edeceğiz!


<#text>


<#text> Bu kısa özetten sonra, bugün size moda haftası hakkında bilgiler aktarmaya devam edeceğiz. Mesela bu hafta boyunca nerelere gidilir, ne giyilir, hangi fotoğtafçılar önemlidir... Yani uzun lafın kısası, takipte kalın zira önemli ipuçları az sonra ?!

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Şubat sayısı Çıktı!

ELLE Şubat sayısı Çıktı!

Bu ay kapağımızda 2024'e farklı ve çok heyecanlı başlangıçlarla giren Eda Ece var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.