STELLA MCCARTNEY'DEN VEGAN VE SÜRDÜRÜLEBİLİR MARKALARA DESTEK

McCartney, sürdürülebilir bir gelecek inşa eden girişimcilere yatırım için iş birliği yapıyor.

Demet Yavuzyiğit DEMET YAVUZYİĞİT 23 Ağustos 2022
STELLA MCCARTNEY'DEN VEGAN VE SÜRDÜRÜLEBİLİR MARKALARA DESTEK

Stella McCartney, daha sürdürülebilir bir gelecek inşa eden girişimcilere yatırım yapmak ve onları desteklemek için Collaborative Fund ile birlikte çalıştı. McCartney, girişimini markasının Instagram hesabından duyurdu.Collab SOS fonu, Seri A ve B düzeyinde daha sürdürülebilir malzemeler, bileşenler, enerji ve tedarik zincirleri geliştirmek için çalışan şirketlere yatırım yapacak. SOS fonunda, daha iyi işler için iklim çözümlerine ve kurucularına ilk 200 milyon dolar yatırım yapılacak. McCartney, ilk günden beri SOS'un bir parçası olduğunu ve şimdiden mevcut yatırımlar arasında mantar bazlı deri alternatif üreticisi Bolt Threads ve yosundan iplik üreten bir şirket olan AligKnit yer aldığını bildirdi.

Collaborative Fund Kurucusu ve Yönetici Ortağı Craig Shapiro, “İnanılmaz bir tasarımcı ve girişimci olarak çalışmalarının ötesinde, Stella tanınmış bir çevre aktivisti, hayvan hakları savunucusu, yaşam boyu bir vegan, sürdürülebilir malzemelerde öncü ve genel bir havalı insan." Hareket, moda endüstrisinin çevresel etkisini azaltabilecek malzeme ve teknolojilere artan yatırım ilgisinin ortasında gerçekleşti.

Infinium Global Research tarafından yapılan araştırma, yatırımların alternatif malzemelere kaymasıyla vegan deri pazarının 2025 yılına kadar 89,6 milyar dolara ulaşabileceğini gösteriyor. 2020'de yayınlanan bir raporda şirket, değişen tüketici davranışları ve artan çevresel kaygıların, hayvansız ürünlere ve deri alternatiflerine olan talebi körüklediğini söyledi.
ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.