ŞUBAT’TA CAZ BAŞKADIR

ŞUBAT'TA CAZ BAŞKADIR

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 30 Ocak 2014
ŞUBAT’TA CAZ BAŞKADIR<#text>


<#text> Şubat ayında Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda dopdolu bir program bizleri bekliyor. Buika, Kenny Garrett, Dionne Warwick, Viktoria Tolstoy, Andrea Motis, Wadada Leo Smith, Jaga Jazzist ve Elif Çağlar gibi isimlerle müziğe doyacağız.


<#text>


<#text> Ülkemize sıkça gelen, flamenko ile cazı bir araya getirirken dünya müziğine yepyeni bir tarz kazandıran Buika, programın ilk konuğu ve 1 Şubat Cumartesi akşamı saat 20:00'de sahne alacak. Eğer şu ana kadar bilet almadıysanız ve son dakikacılardansanız, maalesef biletleri çoktan tükendi. Fazla bileti olan arkadaşlarınızla aranızı sıkı tutmanın tam vaktidir.~


<#text>


<#text> Norah Jones‘un varisi olarak görülen Andrea Motis ise bir diğer önemli isim ve İstanbul'a ilk kez geliyor. Katalan cazının önde gelen ismi ve caz klasiklerini bossa nova formuyla yorumlayacak. Gruba katkısı büyük olan hocası Joan Chamorro'nın keşfi olan Motis'i, 4 Şubat'ta izleyebileceğiniz için ok şanslısınız. Biletleri tükenmeden edinmenizi tavsiye ederiz.


<#text>


<#text> Modern cazın virtüözü Wadada Leo Smith ise 40 yılı aşkın tecrübesiyle 5 Şubat'ta sahnedeki yerini alacak. Bu trompet dinlenmeli diyorsanız bilet almak için elinizi çabuk tutmalısınız. Ülkemizi daha önce bir kere gelen Norveçli 9 müzisyenden oluşan Jaga Jazzist, cazdan elektronika'ya, postrock'tan afrobeat'e kadar bir çok müzik türünü harmanlayarak bambaşka bir hava yaratıyor. Onlar da 7 Şubat'ta bizlerle olacaklar.~<#text>


<#text> Bu eşsiz festivalde, Türk cazına da yer veriliyor. 14 Şubat'ta sevgilinize hoş bir sürpriz yapmak adına CRR'de yerinizi almalısınız. Günü'nde Türk cazının önemli yorumcularından Elif Çağlar'ın solistliğinde CRR Caz Orkestrası geceye renk katacak.


<#text>


<#text> Son olarak, 5 Grammy ödülü sahibi efsanevi isim Dionne Warwick de uzun bir aradan sonra 18 Şubat'ta CRR Konser Salonu'nda sergileyeceği performansı ile heyecanlandırıyor. Konserde, sanat yaşamındaki 50. yılının şerefine 2012'de yayınladığı “Now” isimli albümüne ve elbette caz klasiklerine yer verecek.


<#text>


<#text> —Nesrin Yücetürk

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Şubat sayısı Çıktı!

ELLE Şubat sayısı Çıktı!

Bu ay kapağımızda 2024'e farklı ve çok heyecanlı başlangıçlarla giren Eda Ece var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.