TANER CEYLAN ARTINTERNATIONAL’DA!

TANER CEYLAN ARTINTERNATIONAL'DA!

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 21 Ağustos 2014
TANER CEYLAN ARTINTERNATIONAL’DA!
Ressam Taner Ceylan dört yıl aradan sonra yeni sergisiyle Türkiye'de! Ceylan'ın “Altın Çağ” serisinden iki yeni eserinin de yer aldığı solo gösterimi, Paul Kasmin Gallery ile birlikte ArtInternational'a geliyor.

New York'ta Paul Kasmin Gallery'de gerçekleşen “Kayıp Resimler” sergisi ve “Altın Çağ” desen serisinin iki yeni üyesi “Persephone” ve “Cypharissus” 'u Türkiye'de ilk kez görme fırsatı bulacağımız etkinlikte aynı zamanda sanatçının bu seri için ürettiği “Ay Teni” ve ilk heykeli “Ay Masalı”nın dünyadaki ilk gösterimi yapılacak.

Haliç Kongre Merkezi'nde, 26-28 Eylül tarihlerinde düzenlenecek uluslararası çağdaş sanat fuarı ArtInternational'da sergilenecek ‘Ay Teni'yle ilgili Taner Ceylan şunları söylüyor:

“Ay Teni birkaç saniye içinde gelen bir ilhamla aklıma düştü. Resim detaylandığında ise çok heyecanlandım; çünkü farkettim ki sanat tarihinde bu anlayış böyle bir konuyla resmedilmemişti hiç. Böylesi yüksek titreşimli erotik bir sahne, klasik bir manzarada ilk kez resmediliyor. Böylesi aşklar ve temasları yazılı olarak okumuşsunuzdur, bilirsiniz, ama böyle klasik bir teknikle resmedilmemiştir.”

ArtInternational'a bu yıl 24 ülkeden 80 seçkin galeri ve 400'e yakın sanatçının işinin katılması bekleniyor.


Fuarla ilgili ayrıntılı bilgi için web sitesini ziyaret edebilirsiniz: www.artinternational14.netSON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.