TARİH KOKAN TAKILAR

TARİH KOKAN TAKILAR

Yeniyıl için geri saymaya başladığımızdan bu yana mücevherlere olan tutkumuz daha da arttı. Tarihten izler taşıyan ama modern ve minimal tasarımlarıyla farklılaşan Urart, merceğimize son takılanlardan.

1985 kurulan Urart'ın felsefesi kısaca şöyle: Tarihi mirasımızı takılar aracılığıyla günümüz modasına uygun şekilde yansıtmak. Zaten tasarımları incelediğinizde ve hikayesini dinlediğinizde Hititlerin görkem ve soyluluk simgelerini, İslam sanatının desenlerini, Selçuklu çinilerini ince detaylarda hissediyorsunuz.

İstanbul Arkeoloji Müzeleri başta olmak üzere pek çok kurumla işbirliği yapan, film festivallerinin de dahil olduğu sayısız projeye destek veren Urart, sanata ve kültüre verdiği değeri somut şekilde gösteren markalardan.

Tabii 'tarihten izler taşıyor' tanımı sizi yanıltmasın! Zira takıların günümüze uyarlanmış son derece modern bir çizgisi var. Favorilerimizden biri olan fotoğraftaki ‘Ajurlu Lav' da, markanın bu çizgisini görebiliyoruz. Diğer parçaları da görmek ve yılbaşı ‘wish list'inize bir yenisini eklemek isterseniz markanın web sitesini ziyaret edebilirsiniz. www.urart.com.tr

 Koleksiyon adı: Ajurlu lav.
 Kolye: 9 ayar altın, pırlanta ve morganit, kolyedeki küçük taş pembe turmalin.
Yüzük: 9 ayar altın, morganit, pırlanta.
Küpe: 9 ayar altın, turmalin , pırlanta.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.