TARİH KOKAN TAKILAR

TARİH KOKAN TAKILAR

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 08 Ocak 2014
TARİH KOKAN TAKILAR
Yeniyıl için geri saymaya başladığımızdan bu yana mücevherlere olan tutkumuz daha da arttı. Tarihten izler taşıyan ama modern ve minimal tasarımlarıyla farklılaşan Urart, merceğimize son takılanlardan.

1985 kurulan Urart'ın felsefesi kısaca şöyle: Tarihi mirasımızı takılar aracılığıyla günümüz modasına uygun şekilde yansıtmak. Zaten tasarımları incelediğinizde ve hikayesini dinlediğinizde Hititlerin görkem ve soyluluk simgelerini, İslam sanatının desenlerini, Selçuklu çinilerini ince detaylarda hissediyorsunuz.

İstanbul Arkeoloji Müzeleri başta olmak üzere pek çok kurumla işbirliği yapan, film festivallerinin de dahil olduğu sayısız projeye destek veren Urart, sanata ve kültüre verdiği değeri somut şekilde gösteren markalardan.

Tabii 'tarihten izler taşıyor' tanımı sizi yanıltmasın! Zira takıların günümüze uyarlanmış son derece modern bir çizgisi var. Favorilerimizden biri olan fotoğraftaki ‘Ajurlu Lav' da, markanın bu çizgisini görebiliyoruz. Diğer parçaları da görmek ve yılbaşı ‘wish list'inize bir yenisini eklemek isterseniz markanın web sitesini ziyaret edebilirsiniz. www.urart.com.tr

  Koleksiyon adı: Ajurlu lav.
 Kolye: 9 ayar altın, pırlanta ve morganit, kolyedeki küçük taş pembe turmalin.
Yüzük: 9 ayar altın, morganit, pırlanta.
Küpe: 9 ayar altın, turmalin , pırlanta.

ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.