TAVUK, YUMURTA İLİŞKİSİ

Zor bir soru: Televizyon mu modadan çıkar, moda mı televizyondan?

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 18 Nisan 2014
TAVUK, YUMURTA İLİŞKİSİ


Bir tür “tavuk-yumurta sorunsalına” dokunuyoruz bu defa. Popüler televizyon dizileri ve moda deyince aklınıza eminiz sadece Sex and the City gelmiyordur. El ele yürüyen bu iki sektörün hit kahramanlarını, podyum görünümleriyle buluşturuyoruz.

Hat ‘70 Show


Bu dizinin adını bile gördüğünüzde çoğunuzun uzun ve duygulu bir “Ah!” çektiğini duyar gibiyim. Üstelik şimdi eski dizi kardeşleri Mila Kunis ve Ashton Kutcher'ın birlikte olması; üzerimize skinny, bol paçalı, yüksek belli pantolonları geçirip birer çiçek çocuğa dönmek için yeter de artar bile!~

Girlsİşleri Sex and the City kızları kadar havalı değil; yaşları Gossip Girl çıtırları kadar küçük değil. Her anlamda iki dizinin arasından güneş gibi doğan Girls dizisi; iki tarafın izleyicisini ele geçirebilecek kadar gerçek. New Yorklu, komik; ama hafif drama meraklısı bu genç kadınların gardırobu, kimilerine göre hepsinden daha cool. Büyülü dizideki Marnie'nin elbiseleri, Hannah'nın tulumları ve “moda dışı” seçimleri, Jessa'nın bohem etekleri ve Shoshanna'nın sevimli kolejli kız stili, glam olana değil; New York'un sokak modasına işaret ediyor.~


Buffy the Vampire SlayerGenç kız, dünyayı vampirlerden korumak için görevlendirilir. Televizyon tarihinin en cool serilerinden biri, tüm gençlik-vampir serilerinin büyükannesi Buffy the Vampire Slayer; Miu Miu parçalardan D&G'lere ve Sportmax'lere kadar geniş bir gardıroba sahipti. 2000'lerin ortada kalmış modası, hala ortada kalmış; ama hala burada.

~

Sex and the CityBu liste, onsuz bir hiç olurdu. Sex and the City mi demeli; yoksa Carrie Bradshaw mu? Dizinin moda editörü Patricia Field, Sarah Jessica Parker'ı stil ikonu olarak yarattı. Çiçekli parçaların, tütülerin ve elbette Manolo Mary-Jane takıntımızın sebebi, aslında bu kadın. Karakterin New Yorklu duruşunun hakim olduğu gardırobu, sonsuza kadar defilelerde yaşamaya devam edecek.

Sıla GÜVEN

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.