TEK VÜCUT

Mybestfriends markası, blogları ve gardıropları takiplerinizi bekler.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 03 Temmuz 2014
TEK VÜCUT


Bana soracak olursanız, Ayşegül ve Yasemin İstanbul moda cemaatinin en heyecanlı, en neşeli, enerji dolu ve her daim iyi görünen stil guruları. Ayşegül, işletme bölümünden mezun olduktan sonra üst düzey yönetici olarak çalışıyor, ardından yaşam koçluğu ve NLP uzmanlığı eğitimi alıyorve bu konuda çalışmaya başlıyor. Eş zamanlı olarak moda tasarımı okuyor. Yasemin de birkaç yıl reklam şirketinde yöneticilik yaptıktan sonra moda tasarımına yöneliyor ve moda editörlüğü eğitimi alıyor. Bu süper ikili, takipte olduğumuz marka Mybestfriends için güçlerini birleştiriyorlar. Pek çok markaya styling ve tasarım danışmanlığı yapıyor, workshoplar düzenliyorlar. Bir de küçük bir bebekleri var: Günlük blog seferlerinizde tıkladığınıza emin olduğumuz “Moda Tutkusu” blog'unun sahibeleriyle eğlenceli bir stil oyunu oyandık ve baharı kucakladık! Editörün notu: Kopya çekmek serbest!

Yaptığınız işi düşünecek olursak sizin için cevabı zor bir soru olabilir; ama moda mı önemli, stil mi?


Bizim için ikisi de çok önemli. Yaptığımız işin gerekliliği olarak birbiriyle paralel gelişmesi, ilerlemesi ve yeterince önem verilmesi gereken iki nokta stil ve moda. Ekip olarak nihai hedefimiz markamızla modaya yön vermek, stilimizle ilham kaynağı olabilmek. Elbette modanın değişkenliğine ayak uydurmak oldukça güç... Dolayısıyla herkesin bir stilinin olması gerektiğini düşünüyoruz. Hep bir şeyler moda oluyor ama bazıları bizim vücut ve tarzımıza uygun olmayabiliyor. Bunu oluşturduğumuz stille belirleyerek tercih etmek çok önemli.

“Olmazsa olmaz” dediğiniz beş parça neler?


İpek gömlekler, farklı kesimlerde jeanler, stilettolar ve salaş ceketler! En önemli parçaysa taşıdığım his, kendim gibi hissetmediğim hiçbir kıyafeti giyemem. Benim için stil özgüvenle başlar, sade ve zahmetsiz şıklıkla tamamlanır. En başta deri parçalar gardırobumun vazgeçilmezi. Parçalanmış jeanler, tişörtler, salaş gömlek ve ceketler de olmazsa olmaz. Her zaman rahat parçalar tercih ediyorum. Sade şıklıktan yanayım.

Peki gardırobunuzda nasıl parçalar var?


Sürekli detoksa maruz kalan bir gardıroptan söz ediyoruz. Zamansız parçalar en fazla yatırım yaptığım ürünler. Anlık hevesle aldıklarım sezon sonunda genellikle eleniyor. İpekli ve dökümlü kıyafetleri çok seviyorum. Ayakkabı ve çanta konusunda tam bir moda tutkunuyum ama nadiren zamansız parçaların dışında alışveriş yaparım. Zamansız parçalara yatırım yapmayı çok seviyorum. Genelde düz, desensiz olanlar gardırobumda yerini alıyor. Trendlerden çok her zaman kullanabileceğim, eskimeyen tüm parçalar favorim.~


Yeni sezonda gardırobunuzda neler eklemeyi düşünüyorsunuz?Bu sezon tek bantlı bilekten bağlanan stilettoları çok seviyorum. Isabel Marant ve Elif Cığızoğlu favorim. Acne ve J. Crew'dan salaş birer jean, Céline'den açık renk bir ceket istiyorum. Ayrıca yelekli bir takımla anvelop ipek bir elbiseyi Mybestfriends bünyesinde en kısa sürede üretmek istiyorum. Yeni sezonda gardırobuma salaş çantalar eklemek istiyorum. Listemde Proenza Schouler var. Yelek ve şort ikilisi en çok giyeceğim kombinler arasında olacak. Mybestfriends yaz koleksiyonundaki her parça alışveriş listemde. Ayrıca vintage parçalar için yurt dışına çıkmak istiyorum.

Alışveriş yaparken nasıl bir ruh halinde olursunuz? Bizimle paylaşabileceğiniz favori mekanlarınız var mı?


Sezon başlarında önce biraz tutarsız ve işimiz gereği bol enerjili oluruz. Ama hemen sonra moda kurbanına dönüştüğümüzü fark edip zamansız parçalara yatırım yapmaya başlıyoruz! Bizim için en az kalabalık mekan en favori alışveriş mekanıdır. Bunun için de hep erken saatlerde ve genelde tek başımıza alışveriş yapıyoruz. İşimiz dışında ihtiyaç oldukça alışverişe çıkarız.

SILA GÜVEN

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.