ELLE STYLE AWARDS X M.A.C Ödül Töreni İçin Son
  • GÜN
  • SAAT
  • DAKİKA
  • SANİYE

THE ESSENTIALS BY AMAN: LÜKS OTEL GRUBUNDAN MUHTEŞEM BİR MODA KOLEKSİYONU

Tatile çıkarken yanınıza ne alacağınız konusunda zorlanmayacaksınız.

Hollywood ünlülerinin tatil için sıklıkla tercih ettiği ultra-lüks Aman otelleri, seyahat temalı ilk perakende koleksiyonuyla moda dünyasına adım atmaya hazırlanıyor. The Essentials by Aman, Bhutan’ın dağlık coğrafyasından Turks and Caicos adalarının turkuaz sahillerine kadar dünyanın farklı noktalarındaki benzersiz otelleriyle tanınan Aman Resorts’un butiklerinde geçen hafta yerini aldı. Sıra dışı Aman destinasyonlarının doğasından, mimarisinden ve yerel zanaatlerinden ilhamla hazırlanan koleksiyon, sadece kadınlar için değil, erkekler için de parçalar içeriyor. 

The Essentials by Aman, adından da anlaşılacağı gibi, seyahat sırasında en çok ihtiyaç duyulacak giysilere öncelik tanıyor ve tasarımlara hem modanın hem de otelciliğin penceresinden bakarak misafirlerin giyim tercihlerinde fark yaratmayı amaçlıyor ve bunu şıklık ve rahatlıktan ödün vermeden yapıyor. Sürdürülebilir turizmin bu lüks temsilcisi, materyal kullanımında da çevreci yaklaşımlara değer veren bir yaratım sürecine imza atmış. Koleksiyonda swimwear, activewear, knitwear, loungewear ve resort wear başlığı altında seyahatlerinizin her anı için seçkin parçalar ve aksesuvarlar bir araya getirilmiş. Tüm ürünlerin İtalya’da yüksek kalite kumaş ve tasarımla hayata geçirildiğini belirtelim. Yalın çizgiler ve zarif baskılarla desteklenen koleksiyonun renk paleti, Aman otellerinin bulunduğu destinasyonların doğasından izler taşıyor. Marakeş’teki Amanjena’nın terracotta tonlarından Yunanistan’daki muhteşem Amanzoe’nin azur rengine ve Amerika’nın Utah çöllerinde yükselen Amangiri’nin sarı ışıltılarına kadar seyahatlerinizle uyumlu renkler taşıyan bir koleksiyon sizi bekliyor. 

Aman Ürün Geliştirme Direktörü Kristina Romanova bu çok özel tasarım projesini anlatırken, modadaki “zamansızlık” akımından yola çıktıklarını söylüyor. Romanova, “Moda dünyasında sezonların artık eskisi kadar önemli olmadığını, tasarımcıların her sezon giyilebilecek zamansız parçalara ağırlık verdiğini gözlemleyerek yola çıktık. Misafirlerimizin Aman logolu kıyafetleri uzun yıllar farklı seyahatlerde kullanabilmeleri önemliydi bizim için” diyerek özetliyor The Essentials by Aman’ın felsefesini…