TIFFANY & CO. NFT'LERİ KOLYEYE DÖNÜŞTÜRECEK

Tiffany, kripto ve metaverse evrenine giriş yapıyor!

ALYA BARUTOĞLU ALYA BARUTOĞLU 02 Ağustos 2022
TIFFANY & CO. NFT'LERİ KOLYEYE DÖNÜŞTÜRECEK Tiffany & Co.

Tiffany & Co. kripto dünyasına giriş yapıyor. Pazartesi günü yeni ve özel bir servisin duyurusunu yapan Tiffany & Co. Cryptopunk NFT’lerin sahibi olan NFTiff ile bir araya geldi. Yeni projeye, Cryptopunk sahibi ve Tiffany ürün ve iletişimden sorumlu başkan yardımcısı Alexandre Arnault öncülük etti. Nisan ayında, Cryptopunk #3167'ye benzemek için yapılmış ısmarlama bir Tiffany kolyesinin fotoğrafını yayınlayınca, gelen yoğun ilgi karşısında şaşıran Arnault, firma ile iş birliği yapma kararı aldı. Şimdi, 250'ye kadar Cryptopunk sahibi, avatarlarına benzer bir kolye yaptırabilecek!

(Tiffany & Co.)

NFT dünyasına giriş yapma sebebinin “NFT’ler kültürel bir fenomen olmaları ve genç nesiller için önemli olan özelliklere sahip bir sanat aracı olarak görülmesi” olarak açıklayan Arnault, “NFT’ler Yalnızca dijital, benzersiz, blok zincirinde çok iyi depolanabilir ve açıkça paylaşabilirler. NFT'leri toplayan topluluk için heyecanlıyım - bu insanların mutlaka çok fazla ortak noktası yok, ancak aynı ilgiyi tek bir sanat türüyle paylaşıyorlar” diye ekledi.

Yeni insiyatifte sadece 10,000 adet üreteceklerini söyleyen Tiffany & Co., tasarımların kripto pazarında açıkça satılıp alınabileceğini belirli. Mücevher markasını yeni bir pazara tanıtmayı hedefleyen Arnault, “Bu müşteriler açıkça klasik müşteri tabanımızdan biraz daha genç. Kimin neye sahip olduğunu bildiğiniz gibi değil, ama genel olarak anladığımız, onların daha genç ve çok varlıklı olduğu, birçoğunun kripto alanında büyük miktarlarda para kazandığı” dedi. Kendi kategorisinde NFT sahiplerine özel mücevher hizmeti sunan ilk kuyumcular arasında yer alan Tiffany & Co., “İnsanlar için heyecan verici olan şey, bir NFT'ye sahip olmanız ancak onlarla hiçbir şey görememeniz veya deneyimlememenizdir. Tiffany'de onlara bir Cryptopunk'ı en üst düzey işçilikle elle yapılmış bir mücevhere dönüştürme fırsatı veriyoruz” dedi. Bu aydan itibaren Cryptopunk sahipleri, blockchain teknolojisinde saklanacak bir NFTiff geçişi satın almak için NFTiff web sitesine erişebilirler.

Tiffany’nin New York’taki inovasyon merkezinde tasarlanacak olan mücevherler, Rhode Island’daki workshop’ta üretilecek. Her bir özel mücevher 18-karat pembe veya sarı altın, taşlar ve pırlantalar ile tasarlanacak. Pikselleri andıran bir zincir ile bir araya gelen fiziksel kolyeler, NFTiff sahiplerine 2023’te ulaştırılacak. Proje yalnızca on bin kişilik bir temel kitleye yönelik olsa da, Arnault, “NFTiff, Tiffany’nin birincil müşterisi olmayacak insanların hayatlarına girmemiz için bir yol. İnsanların markamıza erişmesinin bir yolu. Hemen şimdi, bu insanların zamanlarının çoğunu geçirdiği metaverse'de olacağımızı sanmıyorum, bu yüzden NFTiff markamız için mantıklı olmayan hiçbir şey yapmadan bu topluluğa ulaşmanın güzel bir yolu” dedi. 


ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Aralık Sayısı Çıktı!

ELLE Aralık sayısının kapağında Serenay Sarıkaya, ELLE MAN ekinde ise Salih Bademci var!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.