TİYATRO AŞKIYLA

Bu hafta sahnelerde öne çıkan etkinlikleri sizler için derledik.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 17 Mart 2014
TİYATRO AŞKIYLA
<#text>Bu hafta sahneler hareketli. Bir süredir devam eden ve Genco Erkal'ın Nazım Hikmet tutkusunun yeni ürünü olan "Yaşamaya Dair" <#text>adlı müzikli gösterisi tiyatro severlerle buluşuyor. 19 Mart ile 18 Nisan arasında İstanbul, Ankara ve Muğla'da izlenebilir. Başta Fazıl Say ve Zülfü Livaneli olmak üzere değişik bestecilerin Nazım şarkılarının da yer aldığı oyunda sanatçının Bursa Cezaevi'ndeki yaşamı ve eşi Piraye Hanım'a olan tutkusu anlatılıyor. Oyunun programı ve biletleri için Biletix'ten destek alabilirsiniz.~Ankara'daki bir diğer etkinlik ise; “8. Ethos Ankara Uluslararası Tiyatro Festivali”<#text>. 18 Mart - 28 Mart arasında Akün sahnesinde gerçekleşecek.


<#text> Festivalin programı:


<#text> 18 Mart: Küçük Kara Balık - Hitler ya da Özgürlük - Savaş Uzun, Etekler Kısa


<#text> 19 Mart: III. Reich'ın Korku ve Sefaleti


<#text> 20 Mart: Kadın Oyunları


<#text> 21/ 22 Mart: Arada (In Between)


<#text> 22 Mart: Milyar Yıl


<#text> 23 Mart: Ölü ya da Diri - Sürgün


<#text> 24 Mart: Kum Saati


<#text> 25 Mart: İyi Geceler Anne - Köprüdeki Adam


<#text> 26 Mart: Saçma Sapan Romanların Bilinmeyen Yazarı


<#text> 27 Mart: Esinti 28 Mart: Eşyalar Arasında


<#text>


<#text> Oyunların konuları hakkında detaylı bilgiye Biletix'ten ulaşabilirsiniz.~ "Enver Aysever'le Aykırı Kumpanya"<#text> da 21 Mart'ta İstanbul Trump'ta! Müzik, şiir ve edebiyat dolu bir gösteri için biletlerinizi hemen alın. Yakın geçmişimizdeki sosyal ve siyasal olayları canlı bir belgesel tadında sunan Aysever'e kumpanyanın solisti olarak da Sibel Alaş eşlik ediyor.


<#text>


<#text> Biraz gülelim derseniz, Beşiktaş Kültür Merkezi'nde Michael Winslow<#text> sizleri bekliyor. 22 Mart'ta saat 20:00'de sahne alacak Winslow, dünya turnesi kapsamında İstanbul'da. Tüm dünyada en çok izlenen komedi filmleri arasında yer alan bir fenomen “Polis Akademisi”nin sevilen oyuncularından Michael Winslow, taklit edebildiği 10.000 sesle sizleri gülmekten kırıp geçirecek.

—Nesrin Yücetürk

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Mart Sayısı Çıktı!

ELLE Mart Sayısı Çıktı!

Baharı Hande Erçel ile karşılıyoruz.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.